П’ятниця, 23 Лютого, 2024

8 ГБ флеш-пам’яті ставлять під загрозу 159 000 власників Tesla

Близько 159 000 автомобілів Tesla Model S та Model X, випущені у період з 2012 по 2018 можуть становити загрозу на дорогах. Економія виробника на обсягу бортового флеш-накопичувача може призвести до того, що авто відмовлять у неочікуваний момент. Це може статися, наприклад, при використанні автопілота, який відмовить на високій швидкості.

Проблема названих моделей автівок у тому, що Tesla використовувала один з найменших доступних на ринку флеш-накопичувачів eMMC NAND обсягом 8 ГБ. З 2018 року почалося використання модуля з 32 ГБ, накопичувач на 64 ГБ у Tesla почали використовувати з 2020 року.

Будь-яка флеш-пам’ять має певну кількість циклів записів і відповідно для пам’яті MLC, TLC чи QLC це до кількох десятків тисяч до тисяч циклів. У Tesla тримали активною функцію ведення логів, яка записувала багато гігабайтів інформації на крихітний накопичувач 8 ГБ, частина з яких була зайнята системними файлами і фактично доступна ємність була в рази меншою. Логи є корисними при розробці, дозволяючи відстежувати збої в програмному забезпеченні автомобіля, але не надто потрібні в серійних машинах, які повинні мати надійне програмне забезпечення.

При відмові флеш-пам’яті бортовий комп’ютер Nvidia Tegra 3 автомобілів Tesla Model S та Model X 2012-2018 років перестає працювати. Якщо в автомобілі встановлений PIN-код, стає неможливим навіть відкрити двері автомобіля а ні через PIN, а ні через додаток.

Американський орган, що відповідає за безпеку на дорогах National Highway Traffic Safety administration (NHTSA) повідомив, що проблеми з’являються на автомобілях віком 3-4 роки. У таких машин також відмовляють задні камери, системи підігріву скла тощо. Подібні автомобілі ще можуть залишитися без звуку сигналу повороту, без системи стеження за водієм.

Також відмовити можуть системи керування Tesla ADAS та Full Self Driving. У найгіршому випадку збій може трапитися у момент використання системи автоматичного керування на високій швидкості.

Компанія лише нещодавно визнала «смерть» флеш-пам’яті гарантійним випадком. Однак скористатися гарантійною заміною можуть лише машини, які відповідають певним умовам, наприклад, у них пробіг менше 100 тисяч миль або віком менше 8 років. Іншим доведеться платити майже $2500 за заміну бортового комп’ютера з несправним флеш-накопичувачем. Також компанія не рекомендує звертатися якщо проблеми з флеш-пам’яттю не проявилися.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися