Вівторок, 16 Квітня, 2024

До 2025 року автомобілі матимуть диски на 1 ТБ, таксі потребують 11 ТБ

Уже за п’ять років ємність дискового накопичувача в нових автомобілях може перевищити ємність диску у багатьох ноутбуків та ПК. І це буде не дешевий флеш-накопичувач типу eMMC, який використовується в автомобілях сьогодні, а повноцінний SSD. Роботизовані таксі потребуватимуть на порядок більше місця – до 11 ТБ, прогнозують експерти Counterpoint.

Сьогодні автомобілі оснащуються накопичувачами крихітних обсягів. Наприклад, електромобілі Tesla, які мають електронну систему, що є одією з найрозвиненіших на ринку і включає автопілот, оснащувалися накопичувачами від 8 до 64 ГБ. Накопичувач на 64 ГБ у Tesla почали використовувати з 2020 року.

Необхідність у десятки разів збільшити ємність накопичувача автомобіля і довести її до 1000 ГБ експерти пояснюють зростанням кількості сенсорів та обчислювальної потужності.

Автомобілі майбутнього не лише обраховуватимуть інформацію в реальному часі, а й зберігатимуть її для вивантаження на сервери виробника. Ця інформація використовуватиметься для тренування штучного інтелекту та оптимізації продажів автомобілів.

До 2025 року на дорогах буде близько 6% автомобілів з автопілотом рівня Level 3 і 3,5% автомобілів з рівнем Level 4. Перший дозволяє автоматичне паркування та автоматичне управління на шосе, другий – не вимагають уваги водія при поїздках на швидкості до 150 км/год, зміні смуги, паркуванні. Хоча при автопілоті рівня Level 4 людина повинна бути готова перехопити керування в будь-який момент.

Автомобілі з системами рівня Level 3 потребуватимуть 993 ГБ дискового простору. Машини з автопілотом рівня Level 4 вимагатимуть 1,175 TБ дискового простору.

До 2030 кількість машин з Level 3 зросте до 11,2%, а Level 4 – до 10,9% і з’явиться повністю автоматизований транспорт рівня Level 5, який складе близько 1% машин до цієї дати.

Роботизовані таксі вимагатимуть в рази більше дискового простору – 8,6 ТБ для Level 4 та 10,85 ТБ для Level 5.

Терабайти зібраних даних потрібно буде регулярно передавати на сервери автовиробника. В автомобілях можуть з’явитися інтелектуальні системи, які аналізують навантаження на мережі Wi-Fi, щоб не перевантажувати їх. Також в зарядних станціях може з’явитися Ethernet, щоб інформація передавалася поки машини заряджаються.

Автомобілі вже давно перетворилися на «смартфони на колесах» і ще кілька років назад в Intel спрогнозували, що машини з автопілотом генеруватимуть по 4000 гігабайтів даних на день. Експерти повідомили, що до 2022 року автомобілі зберігатимуть в середньому до 500 гігабайтів інформації.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися