Субота, 20 Квітня, 2024

Учені створили фотокамеру без звичного об’єктива

Учені з Університету Райса в Х’юстоні створили прототип фотоапарата принципово нового типу. Його об’єктив ненабагато товщий за оптичний сенсор. При цьому, на відміну від наявних умовно пласких фотоапаратів, у камері FlatCam взагалі не застосовуються ні звичайні, ні мініатюрні лінзи.

Показані на відео нижче тестові знімки мають роздільну здатність 512х512 пікселів. Фотографії зроблені всередині приміщення без додаткових джерел світла з витримкою в 1/50 – 1/100 секунди. Цифрова обробка кожного кадру на серійному ноутбуці займає від 75 мілісекунд, що дає можливість працювати в реальному часі з відео із частотою кадрів порядку 10-15 FPS.

Для прототипу вчені взяли вироблену серійно ПЗС-матрицю Sony ICX285 CCD. Зображення формується за допомогою апертури – спеціально підібраного візерунка прозорих і непрозорих ділянок на поверхні кварцової пластини, прикріпленої безпосередньо до сенсора. Їхня загальна площа може становити близько 50% від площі сенсора. Тому світлосила FlatCam порівнянна зі світлосилою традиційних камер.

При масовому виробництві створення сенсора й апертури можна поєднати в єдиній технологічній операції. Із конвеєра заводу-виробника матриць можуть виходити вже готові камери.

Практично нульова товщина і перспектива дуже дешевого масового виробництва можуть змінити уявлення про можливості камер. Наприклад, система спостереження з багатьох сотень малопомітних камер. Або надлегкі й компактні системи комп’ютерного зору для мініатюрних дронів і медичних зондів.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися