96-річна бабуся вийшла в Telegram завдяки пристроєві, що сконструював її онук

Назва Yayagram перекдалається як “бабусеграм”

Чоловік Мануель Далло хотів спілкуватися зі своєю 96-річною прабабусею у Telegram, а щоб не змушувати її страждати від “інтуїтивних” інтерфейсів сучасних смартфонів створив пристрій Yayagram. Це окремий девайс, який має фізичні кнопки для відправки голосових та текстових повідомлень і нагадує приставку до телефону, яка добре знайома користувачам середини минулого сторіччя.


Назва Yayagram перекдалається як “бабусеграм” – Yaya на кастильському сленгу означає бабуся. Для відправки повідомлення через Yayagram користувачеві необхідно фізично встромити штекер в роз’єм навпроти імені отримувача. Після цього треба натиснути кнопку запису голосового повідомлення та диктувати його у добре помітний мікрофон.

Коли юзеру Yayagram приходить повідомлення, вбудований принтер роздруковує його на термопапері – такий же використовується для чеків в магазинах.
Основою Yayagram став мікрокомп’ютер Raspberry Pi 4 з програмним забезпеченням, написаним на Python. Також для зв’язку компонентів використовується кілька сторонніх програмних бібліотек.

Далло вирішив створити девайс для бабусі через локдауни внаслідок пандемії. Він каже, що більшість онуків виїхали з міста Бургос, де живуть батьки та бабуся Далло. І через пандемію вони не можуть приїздити до своєї бабусі.

Підписуйтесь на наш Telegram

Додатковою причиною для створення гаджета Далло називає проблеми зі слугом у своєї прабабусі, через що їй складно здійснювати звичайні аудіо та відеодзвінки. З Yayagram його прабабуся також незалежна від інших і може сама відправляти та приймати повідомлення. Це знімає бар’єри у комунікації з близькими.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я