ІТ-індустрія зайняла третє місце у структурі експорту України

Обсяг експорту комп’ютерних та інформаційних послуг за 6 місяців поточного року зріс на 18,3% (до 1,256 млрд доларів) проти аналогічного періоду у 2016 році.

Комітет з інформаційних технологій Європейської Бізнес Асоціації оголошує підсумки роботи експортної ІТ-індустрії України за перше півріччя 2017 року.

За даними галузевого об’єднання, обсяг експорту комп’ютерних та інформаційних послуг за 6 місяців поточного року зріс на 18,3% (до 1,256 млрд доларів) проти аналогічного періоду у 2016 році. Таким чином, за зростанням експортної виручки першого півріччя ІТ-галузь зайняла третє місце у структурі експорту. Водночас обсяг податкових надходжень від ІТ-сектора до державного бюджету в першому півріччі 2017 року зріс на 32,9% проти показника за піврічний період попереднього року і становить 3,69 млн грн.

ІТ-індустрія. Експорт

У першому півріччі 2017 року індустрія сервісних інформаційних та комп’ютерних послуг України продовжує впевнено і стабільно зростати за показниками експорту високотехнологічних рішень та податковими надходженнями до бюджету країни. Приріст основних індикаторів ІТ-сектора пов’язаний передусім з 7%-им ростом кількості спеціалістів у топ-50 найбільших гравців індустрії за 6 місяців від початку року, прийняттям законопроекту №4496 щодо спрощення експорту послуг наприкінці 2016 року та відносною політичною і законодавчою стабільністю в країні.

Торік ІТ-комітет ЕВА у рамках найбільш масштабної галузевої події у Львові разом з аудиторською компанією великої четвірки PwC презентували незалежне макроекономічне дослідження, що моделює різні сценарії розвитку української ІТ-індустрії на майбутні роки. Так, за позитивним сценарієм і за сприяння та підтримки галузі на вищому державному рівні, експортно-орієнтована сфера інформаційних технологій може зрости вдвічі за всіма показниками та генерувати до 27,2 млрд доларів доходу до державного бюджету вже у 2020 році.