:) або :-)?

Ми на порозі нової ери: лише 18% людей відправляють один одному смайлики в повному обсязі, як :-). Решта вважає, що ніс їм не потрібен, та обходиться варіантом простіше: :). А 8% користувачів використовують смайлик з довгими віями: =).

Такі дані отримали експерти eBay, які опитали 1000 своїх покупців про те, як вони виражають емоції смайликами в тексті. За їхньою інформацією, ще 7% споживачів використовують емотикон з прищуром :  ^_^. А 2% подобається суворіший вираз посмішки:  :].

Оригінальний смайлик :-) з’явився понад тридцять років тому в листуванні науковців Університету Карнегі-Меллона. Вони в 1982 році обговорювали на інтернет-конференції (предок сучасних форумів) уявний експеримент про те, що трапиться з предметом, який знаходиться у ліфті, що падає. Один з учених запропонував у ролі такого об’єкта всередині ртуть, а хтось написав, що варто бути уважним, оскільки ліфт у офісній будівлі вчені засмітили токсичним матеріалом. Це був жарт, проте науковці побачили, що стороння людина може сприйняти його серйозно, і тому вирішили чітко показати, що ці слова жартівливі. Серед пропозицій було виділяти подібні тексти зірочкою або амперсандом (&). Однак Скот Фалман знайшов краще рішення: смайлик, який знайомий сьогодні кожному.

До речі, якщо хочеться показати свою винахідливість та оригінальність, тоді можна використати незвичайний смайлик: ?\_(?)_/?. Або ж звернутися до оригіналу :-).