Неділя, 16 Червня, 2024

Як на Android запустити віртуальний Android

Віртуальна машина є популярним інструментом для підвищення безпеки та розділення задач. На Android також можливо запустити віртуальну машину, отримавши смартфон в смартфоні. Причому віртуальний смартфон матиме навіть більше можливостей, ніж реальний.

Переваги віртуальних машин у тому, що це фактично окремий віртуальний девайс із власною операційною системою, яка ізольована від інших віртуальних машин та реального ПК. Особливо популярні віртуальні машини на інтернет-серверах, на яких кілька користувачів ділять один апаратний сервер, однак для них це виглядає ніби вони мають індивідуальний сервер. Домашні юзери використовують віртуальні машини для таких задач:

  • запуск кількох програм одночасно
  • запуск програм, які не підтримуються основною ОС
  • можливість встановлювати екзотичні ОС та програми без порушення роботи основної ОС
  • ізольована віртуальна ОС дозволяє проводити експерименти без ризику для основної ОС

Віртуальна машина на Android, окрім наведених вище, додатково дає такі переваги:

  • запуск магазину Google Play Store на смартфонах, що не підтримують його
  • рут-доступ без необхідності ламати основну ОС
  • фонова робота додатків
  • робота програм у віконному режимі

Для запуску віртуальної машини знадобиться емулятор VMOS. Оскільки Android, запущений в Android, споживає надзвичайно багато ресурсів, смартфон повинен мати щонайменше 3 ГБ оперативної та 32 ГБ флеш-пам’яті. Причому краще, щоб остання була UFS, а не EMMC для більшої швидкості роботи гаджета.

Після першого запуску VMOS програма автоматично скачає прошивку віртуального смартфона. Після цього віртуальний Android завантажиться. На екрані з’явиться лаунчер з ярликами додатків та іншими кнопками – все як у реальному смартфоні. Розблокувавши меню для розробників можна відповідним перемикачем активувати рут-доступ на віртуальному Android.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися