Google каже Android не шпигує – він так працює

Той збір даних на смартфонах Android, який дослідники назвали небажаним, необхідний для надання основних послуг пристроїв.

Google відхиляє заяви про те, що смартфони Android шпигують за користувачами. Так компанія відреагувала на нещодавнє дослідження інтенсивності збору даних на різних модифікаціях цієї ОС.

Google не згоден з висновками університетських дослідників. Той збір даних на смартфонах Android, який дослідники назвали небажаним, необхідний для надання основних послуг пристроїв.

Дослідники з Единбурзького університету, Великобританія, і Трініті-коледжу Дубліна, Ірландія, заявили, що протестовані пристрої Android передали “значні обсяги інформації” кільком сторонам, включаючи Google.

“Як пояснюється в нашій статті довідкового центру Google Play Services, ці дані необхідні для основних сервісів пристроїв, таких як Push – повідомлення та оновлення програмного забезпечення в різних екосистемах пристроїв і збірках програмного забезпечення”, – розповів представник Google в заяві для видання BleepingComputer.

Представник додав, що Google збирає інформацію, таку як IMEI пристрою, для надійної доставки критичних оновлень по всій екосистемі пристроїв і додатків Android.

У своєму звіті дослідники проаналізували дані, що надіслають шість модифікацій ОС Android. Це були прошивки Samsung, Xiaomi, Huawei, Realme, а також незалежні прошивки LineageOS та /e/OS.

Виділивши /e/OS як помітне виключення, дослідники відзначили, що конфіденційні дані користувача, такі як постійні ідентифікатори, відомості про використання додатків і телеметрична інформація, передаються не тільки постачальникам пристроїв, але також декільком третім сторонам, таким як Microsoft, LinkedIn і Facebook.

Навіть якщо Користувач скине рекламні ідентифікатори для свого облікового запису Google на Android, система збору даних може просто повторно зв’язати новий ідентифікатор з тим же пристроєм і додати його в початкову історію відстеження

Для деяких вбудованих системних додатків, таких як miui.analytics (Xiaomi), Heytap (Realme) і Hicloud (Huawei), дослідники виявили, що зашифровані дані іноді можуть бути декодовані. Це піддає дані ризику атак “людина посередині” (MITM).

«Хоча слід очікувати випадкового зв’язку з серверами ОС, спостережувана передача даних виходить далеко за рамки цього і викликає ряд проблем з конфіденційністю. Від цього збору даних неможливо відмовитися», – кажуть дослідники.