Adobe зупинила залізницю цілого міста, вбивши Flash

В перші дні 2021 року Adobe вимкнула Flash в буквальному смислі – вона почала програмно блокувати відтфорення флеш-контенту

Навіть далекі від комп’ютерів жителі китайського міста Даліан в південній частині Китаю дізналися, що була така технологія Flash і що її вимкнули. Адже, хоча Adobe багато років протидіяла використанню своєї технології Flash і попереджала про остаточну дату її вимкнення, залізниця цього населеного пункту використовувала комп’ютерну систему на базі Flash. Тому разом із зупинкою технології зупинилася і залізниця.

Adobe Flash – це плагін для браузерів, який зробив сайти по-справжньому інтерактивними наприкінці 90-х та початку 2000-х. Технологія запам’яталася більшості юзерів як рішення для низькоякісних ігор, однак на ній також виконували складні системи. Також Flash забезпечила справжню крос-платформеність: контент працював на будь-яких типах гаджетів та операційних систем. Однак в 2007 році з випуском першого iPhone Стів Джобс відмовився інтегрувати Flash, що і вважається початком кінця технології. У масовій свідомості технологію перетворили на загрозливого монстра через наявність у ній програмних багів та дір. Одна за одною платформи почали відмовлятися від підтримки Flash. Наприклад, YouTube відмовився від Flash у 2015 році.

В перші дні 2021 року Adobe вимкнула Flash в буквальному смислі – вона почала програмно блокувати відтфорення флеш-контенту. Це зупинило роботу залізниці міста Даліан на 20 годин.

Айтішники залізниці відновили роботу, запустивши стару версію серверу Flash, яка не мала механізму віддаленого блокування. Цю версію встановили в головному офісі залізниці на спеціальний комп’ютер, який потім кур’єром доставили в диспетчерську залізниці.

Близько 80 років назад залізнична станція у Даліан була найбільшою в Азії. Нині це вже далеко не центральний залізничний вузол.

До речі, в 2021 році «вмер» не лише Flash. Про інші технології читайте у матеріалі.