Вівторок, 23 Квітня, 2024

Агресивне керування «оперативкою» в iOS 13.2 створює проблеми автомобілістам та «розумним» будинкам

З виходом свіжого апдейту операційної системи для гаджетів iPhone та iPad їхні власники почали скаржитися на те, що повернулися в минуле. Адже їхні девайси втратили одну з базових сьогодні функцій – багатозадачність. Причиною є агресивне керування оперативною пам’яттю в iOS 13.2, яке створює реальні проблеми автомобілістам та «розумним» будинкам.

Оперативна пам’ять є найшвидшим типом накопичувача в будь-якому електронному пристрої (вбудований у процесори кеш не враховується). Для найшвидшої роботи найкраще, щоб оперативна пам’ять була заповнена на 100%. Але на практиці це призводить до сповільнення роботи пристрою. Адже при повністю заповненій «оперативці» перш, ніж запустити якусь програму, потрібно витратити час на вивантаження частини даних з «оперативки», зчитати з повільного флеш-накопичувача дані нової програми та записати їх в «оперативку». У такі моменти девайс часто перестає реагувати на будь-які дії користувача. Мобільні пристрої намагаються знайти баланс між відсотком вільної оперативної пам’яті та інтенсивністю вивантаження даних з неї.

Апарати Apple традиційно мають невелику кількість оперативної пам’яті. Наприклад, топовий iPhone 11 Pro Max має лише 4 ГБ, а інші вендори у смартфонах за схожою ціною пропонують 6 або 8 ГБ. А такі девайси, як iPhone 7 чи iPhone 8, мають усього 2 ГБ.

Для жвавішої роботи своїх девайсів Apple у iOS 13.2 встановила більш агресивні налаштування очищення пам’яті. Вони виявилися такими, що iPhone та iPad фактично стали однозадачними: згорнуті у фон додатки майже відразу вивантажуються. Користувачі скаржаться, що навіть не можуть перейти у Safari з однієї вкладки на іншу без вивантаження попередньої.

Особливо великі проблеми керування пам’яттю в iOS 13.2 створило для автомобілістів та власників «розумних» будинків. Наприклад, електромобілі Tesla дозволяють не брати ключі від машини, використовуючи для доступу смартфон. Автомобіль розблокує двері, щойно «бачить» наближення авторизованого смартфона. Однак iOS 13.2 вивантажує додаток Tesla, і власники вже не можуть так легко потрапити у своє авто. Схожі проблеми у власників «розумного» будинку: інтелектуальні прилади втрачають зв’язок зі смартфоном, бо iOS 13.2 вивантажує відповідний додаток з пам’яті. Через це люди, які встановили «розумні» дверні замки, вже не можуть швидко потрапити додому.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися