Четвер, 30 Травня, 2024

Китай запустив найбільшу мережу 5G у світі і може перехопити контроль за розвитком технології

Традиційно в розвитку мобільних мереж лідером була Південна Корея, але з 5G вийшло інакше. Ініціативу перехопив Китай, який днями запустив найбільшу мережу 5G у світі. Експерти кажуть, що такий крок може дати країні владу контролювати розвиток цього покоління зв’язку.

Запуск п’ятого покоління мобільної мережі оголосили три національні оператори Китаю – China Mobile, China Telecom та China Unicom. Вони пропонують тарифи 5G від 128 юанів ($18) за 30 ГБ трафіку на місяць. Мережа працює в 50 найбільших містах країни, з Пекіном, Шанхаєм, Гуанчжоу, Шеньчженем включно. Лише в Шанхаї для забезпечення повсюдного покриття застосували 12 000 базових станцій 5G, за даними китайського новинного агентства Xinhua.

Проти мережі 5G в Китаї інші країни значно відстають. Лідери – Південна Корея та США – пропонують покриття лише у вибраних районах.

Аналітики Bernstein Research кажуть, що запуск найбільшої мережі 5G дає Китаю більше впливу на глобальний розвиток цієї технології. «Масштаб мережі та ціна послуг матимуть радикальний вплив на ланцюги поставок», – говорить аналітик Кріс Лейн.

Сьогодні в Китаї живе більше мобільних користувачів, ніж у будь-якій іншій країні. За даними Xinhua, майже 850 млн людей виходять в інтернет зі смартфонів. Експерти компанії Jefferies передбачають, що до 2020 року мережею 5G користуватиметься 110 млн людей – 7% загального населення країни. У Південній Кореї, наприклад, кількість таких юзерів не перевищить 3%.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися