П’ятниця, 12 Липня, 2024

AiryxOS хоче стати macOS з відкритим вихідним кодом і підтримкою додатків для Mac

Для комп’ютерів Apple скоро може з’явитися альтернативна операційна система. Розробники AiryxOS хочуть об’єднати інтерфейс і дизайн програмного забезпечення macOS з універсальністю FreeBSD. Вона наразі знаходиться на ранніх стадіях розробки.

Існує ряд операційних систем з відкритим кодом, які націлені на клонування відомих операційних систем. Серед знаменитих прикладів можна згадати ReactOS – це клон Windows (зокрема, Windows Server 2003), Haiku – продовження BeOS, FreeDOS – клон MS-DOS.

Проект AiryxOS все ще знаходиться на ранній стадії, але він має деякі високі цілі. Зої Нокс – головний розробник, і вона в даний час працює віце-президентом з інжинірингу в OpenNMS Group.

У документі Readme нової ОС викладаються плани забезпечення сумісності вихідного коду і двійкових файлів з додатками macOS. Наприклад, можна скомпілювати додаток macOS або запустити існуючий додаток для Mac на Airyx. Інтерфейс нової ОС подібний Mac. Система поділяє деякий код і ресурси з hellosystem – дистрибутивом FreeBSD з інтерфейсом, подібним Mac.

Повна підтримка існуючого програмного забезпечення macOS, швидше за все, далека, якщо це взагалі станеться. Наприклад, у проекті Wine для Linux беруть участь тисячі розробників, і це все ще не ідеальний рівень сумісності з додатками Windows.

Однак база FreeBSD повинна трохи полегшити завдання (ядро XNU в macOS частково засноване на BSD), а також відкриває можливості для запуску власних додатків FreeBSD і деякого програмного забезпечення Linux. Наприклад, включений додаток Firefox є версією FreeBSD.

З поточною версією Airyx v0. 3.0 не можна зробити багато чого, але проект пройшов довгий шлях за відносно короткий проміжок часу. Перший реліз для розробників був випущений в травні минулого року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися