Неділя, 26 Травня, 2024

Акумулятори не спалахнуть, поки не скажуть

У новинах регулярно з’являються повідомлення, що в тій чи іншій країні користувач постраждав від згорілої батареї в мобільному гаджеті. Однак скоро подібне залишиться в минулому, оскільки акумулятори будуть попереджати про це, щоб можна було встигнути витягнути елемент живлення з девайсу чи відключити його від зарядного пристрою.

Нову систему придумали у Стенфордському університеті, і вона придатна для телефонів, ноутбуків та інших гаджетів, а також літаків та автомобілів. Їхня розробка виявляє проблеми, які виникають при її нормальній роботі. Останні з’являються через пошкодження шару сепаратора чи росту кристалів-дендритів, що може призвести до короткого замикання позитивного та негативного контактів акумулятора, швидкому вивільненню збереженої в ньому енергії та пожежі чи вибуху.

Ріст дендритів у звичайному акумуляторі (зліва) викликає коротке замикання шарів, тоді як додатковий сенсорний контакт (пунктир на малюнку справа) сигналізує про проблему раніше, ніж вона заподіє шкоду

Для попередження цього науковці додали до сепаратора ще один мідний контакт, який діє у ролі сенсора. Він дозволяє заміряти напругу всередині шарів акумулятора та в разі її падіння сигналізує про проблеми. Після цього контролер заряду повідомляє про це користувачеві, щоб він замінив елемент живлення.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися