Активісти кинулися рятувати ще один вид, який вимирає, – водіїв автомобілів

У світі сьогодні нараховується майже 1 млрд автомобілів, й експерти оцінюють, що повна їхня заміна на моделі з автопілотом може зайняти 20-30 років.

Автопілот є майбутнім транспорту, який стане безпечнішим, ефективнішим та зручнішим. Однак при цьому втратиться одна з приємних якостей автомобіля – задоволення від водіння. Активісти вже почали кампанію за порятунок виду, який вимирає, – водіїв.

Однією з перших компаній, яка почала бити на сполох щодо зникнення водіїв як класу, стала фірма Hagerty – один із найбільших страховиків класичних авто. Сьогодні вона нараховує спільноту в 1,5 млн автомобільних ентузіастів у своєму клубі водіїв Driver’s Club.

Директор цієї компанії МакКіл Хагерті під час однієї з автомобільних виставок виявився вражений тим, що через автопілот може зникнути ціла культура, яка існувала десятиліття. Він запустив ініціативу «Врятувати кермування», яка націлена на збереження цієї культури для майбутніх поколінь, які житимуть в епоху самокерованих авто. Хагерті говорить, що люди повинні ділити дорогу з роботами, а не здатися під натиском комп’ютерів.

«Водіння та автомобільна культура є значущою для багатьох людей, – говорить Хагерті. Він сам досі володіє своїм першим авто, яке купив 37 років тому за $500. Це  Porsche 911S випуску 1967 року, яку він разом з батьком відновив своїми руками. – Ми думаємо, автомобільна культура потребує чемпіона».

За словами Хагерті, щоб зберегти культуру водіння автомобіля, йому необхідно мати в клубі 6 млн учасників. Допомогти йому в цьому можуть інші небайдужі, наприклад, асоціація людського управління The Human Driving Association, яка запрацювала в січні 2018 року і до якої вже вступило 4000 учасників. Її заснував редактор автомобільного новинного сайту thedrive.com Алекс Рой.

У світі сьогодні нараховується майже 1 млрд автомобілів, й експерти оцінюють, що повна їхня заміна на моделі з автопілотом може зайняти 20-30 років. Усе залежатиме від законодавства того часу, котре може враховувати  статистику ДТП, за якою люди-водії постають не найкращим рішенням. Наприклад, у 2017 році в США сталося 40 тис. смертей на дорогах, і 90% з них – через людський фактор. Хагерті та однодумці побоюються, що така статистика може породити закон про повну заборону керованих людьми автомобілів, і тому хочуть діяти заздалегідь.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я