Вівторок, 16 Липня, 2024

Amazon відкриває магазин, у якому немає кас та продавців

Головна ознака будь-якого сучасного супермаркету – черги на касах. Але вони можуть залишитися в минулому для клієнтів Amazon. Ця компанія планує запустити у Сієтлі магазин без касирів та кас.

amazongo-large_trans-uljappt4jikhwj1kftym4kaeq-yuoesjm_m8c08tlo8

У новому супермаркеті для купівлі необхідно скористатися камерою смартфона. З її допомогою треба відсканувати штрихкод товару, а його вартість автоматично знімається з прив’язаного до облікового запису рахунку. При цьому гроші списуються лише тоді, коли людина виходить з магазину.

Для стеження за подіями в магазині приміщення оснащене камерами спостереження та датчиками тиску. Так Amazon знатиме, що та коли саме покупець взяв з полиці завдяки технологіям машинного бачення та штучному інтелекту. Вхід до магазину закритий: щоб потрапити всередину, необхідно отримати спеціальний код. Компанія каже, що над такою концепцією торгової точки вона працювала останні чотири роки.

Ідея Amazon далеко не нова – гіганта випередив невеликий магазин у Швеції. У місті Вікен уже майже рік успішно функціонує магазин, де немає ніякого персоналу. Касирів і продавців замінили додаток і смартфони покупців. Торгова точка працює цілодобово, проте її двері завжди закриті. Щоб потрапити всередину, потрібно зареєструватися в додатку, авторизуватися, а потім просто проводити пальцем по екрану, відмикаючи двері. Каси в магазині немає, а рахунок за покупки надходить у банк власника телефона наприкінці місяця.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися