Середа, 29 Травня, 2024

Android 10 Q майже подвоїть продуктивність слабких смартфонів в іграх

Програмісти Android використали інструмент із браузера Chrome, щоб наступна версія Android 10 Q стала цікавішою для ігор на бюджетних апаратах. Для цього створили двигун ANGLE, який є програмною обгорткою для набору технологій. Увімкнути ANGLE вже можна в меню «Для розробників», і для деяких апаратів він може майже подвоїти продуктивність.

ANGLE розшифровується як Almost Native Graphics Layer Engine. З ним ігри на телефонах повинні працювати безпосередньо на програмній частині відеочіпа, навіть якщо сама гра розрахована на абстрактніший програмний код.

Ідея створити ANGLE з’явилася у програмістів Chrome, щоб можна було відтворювати контент на базі технологій WebGL та OpenGL ES безпосередньо засобами відеочіпа. Двигун перекладає програмний код OpenGL ES 2.0 та 3.0 у виклики настільних відеокомпонентів OpenGL, OpenGL ES, Direct3D 9 та Direct3D 11. Останні дозволяють програмістам створювати 2D та 3D графіку.

ANGLE в Android почне транслювати графічні виклики в програмний інтерфейс Vulkan, а згодом додасться підтримка OpenGL ES 3.1. Для користувачів це означає, що ігри працюватимуть із апаратним прискоренням, тобто продуктивність зросте.

Експерти кажуть, що найпомітніші бонуси від ANGLE можуть отримати власники бюджетних смартфонів, які часто мають обмежений набір графічних технологій. Розробники ігор, які вбудують ANGLE у своє творіння, можуть не думати про те, які технології апаратно підтримує телефон: ANGLE автоматично транслюватиме виклики з непідтримуваного OpenGL у виклики підтримуваного Vulkan. Смартфон зможе відтворювати гру з апаратним прискоренням, використовуючи своє відеоядро. Без ANGLE смартфон обробляв би графіку програмним способом на ядрах процесора, тобто дуже повільно.

ANGLE поки що доступний у тестовому режимі в Android Q. Для його повноцінної роботи потрібен певний час на прибирання багів. Також рішення має стати популярним у програмістів, які створюють графічні додатки для Android.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися