Понеділок, 11 Грудня, 2023

Android 10 відключатиме USB при його забрудненні або перегріві

У нещодавно представленій операційній системі Android 10 продовжують знаходити нові функції. В її опублікованому коді ентузіасти знайшли опції, які підвищують безпеку при підключенні смартфона кабелем. У разі проблем система відключатиме порт USB, щоб запобігти шкоді.

Перша опція захисту USB стежить за чистотою роз’єму. При потраплянні сміття або рідини Android виведе повідомлення про відключення порту. Повторна активація відбудеться, як тільки користувач прибере причину. На екрані в такому випадку з’явиться повідомлення, що можна безпечно підключати аксесуари. Вмикання-вимикання порту USB хоча й відбувається автоматично, але користувач може активувати його вручну.

Друга опція стежить за температурою роз’єму USB. Погане притискання елементів штекера та порту може призвести до збільшення локального електричного опору, внаслідок чого це місце почне нагріватися. При досягненні встановленого ліміту USB Type-C система виведе сповіщення про необхідність відключити зарядний пристрій, а також вжити заходів, оскільки кабель може бути гарячим. Це повідомлення виводитиметься, поки юзер не натисне кнопку ОК або кнопку «Показати, що робити». Попередньо відомо, що критичною в Android вибрали температуру пристрою в 60 градусів, а надзвичайною вважається 65 градусів Цельсія.

В Android вже є контроль за загальною температурою корпусу. Контроль за перегрівом USB-C розробники Google віддали на розсуд виробників смартфонів. Вони повинні активувати відповідну опцію в конфігураційному файлі інтерфейсу операційної системи.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися