П’ятниця, 1 Грудня, 2023

Android 13 менш агресивно «вбиватиме» додатки

В наступній версії Android розробники Google хочуть пом’якшити агресивність економії заряду батареї. Для цього операційна система довше триматиме додатки в фоні перш, ніж закрити їх.

У Android 13 реалізують функцію під назвою Multi-Generational Least Recently Used (або MGLRU), яка вже деякий час використовується в ОС Chrome.

Ця функція має дві основні цілі, які стануть корисними користувачам Android. Перша полягає в тому, що з нею зниження використання центральноо процесора в процесі kswapd на 40%, а по-друге з нею на 18% зменшується рівень закриття додатків при нестачі оперативної пам’яті (OOM ).

Інженер Google каже, що компанія протестувала MGLRU на мільйоні пристроїв Android. «Ми помітили значні покращення з точки зору використання ЦП та навантаження на пам’ять, що призвело до зменшення кількості вбивств OOM та зменшення затримки інтерфейсу», — написали інженери.

Наразі неясно, чи Google випробує цю функцію на деяких користувачах Android 13. Поки що, схоже, опція тестується на віртуальних машинах.

Агресивне закриття фонових додатків останніми роками стало справжньою проблемою. Адже попри великі обсяги оперативної пам’яті у сучасних смартфонах вони закривають додатки.

Це пов’язано з бажанням виробників збільшити автономність своїх девайсів, оскільки кожен запущений додаток споживає певні обчислювальні ресурси, а, отже, заряд батареї.

Однак через це користувачі часто залишаються без сповіщень у месенджерах, додатках електронної пошти, соцмережах тощо. Подробиці читайте у статті «Як відсутність Google Play у Китаї призвела до того, що ваш смартфон пропускає повідомлення»

1 коментар

  1. Замість того щоб дати вибір користувачу – які додатки закривати, а які ні, вони продовжують наступати на ці граблі. Нащо вважати споживачів розумними? Вони ж на рівні розвитку мавп (сарказм).
    Так, я знаю що можна захистити якійсь додаток від закриття, але це, м’яко кажучі, не в 2 кліка робиться!

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися