Неділя, 26 Травня, 2024

Android 13 «роздуло» до 60 ГБ на Galaxy S23 – винне «сміттєве» програмне забезпечення

Купуючи базову модель флагмана Samsung на 128 ГБ, потрібно бути готовим, що для даних буде доступна лише половина заявленого обсягу. Прошивка смартфона Galaxy S23 на базі Android 13 займає 60 ГБ місця на диску. Причиною є попередньо встановлене програмне забезпечення.

Це в чотири рази більше, ніж займає прошивка смартфона Google Pixel 7. Та сама версія Android 13, яка працює на Galaxy S23, на Pixel 7 і Pixel 7 Pro споживає лише 15 ГБ внутрішньої пам’яті.

У звіті йдеться, що Samsung клонувала попередньо встановлені програми Google на Galaxy S23, щоб створити у клієнта враження, що корейський гігант має власну екосистему програмного забезпечення.

Тобто замість однієї програми на диску, в пам’яті телефона розміщено дві схожі програми. Крім того, Samsung продає право іншим компаніям вбудувати свої додатки в прошивку Galaxy S23, щоб вони були доступні одразу при першому включенні гаджета.

Найгірше в усьому цьому те, що Android забороняє користувачеві доступ до дискового розділу System, в якому розміщується багато попередньо встановлених програм. Розміщені в цьому розділі програми недоступні для видалення. У найкращому випадку їх можна лише відключити, але файли програми залишаться, не дозволяючи використовувати місце для власних даних.

Враховуючи, що Samsung прибрала зі своїх флагманів слот для картки пам’яті microSD, користувачам потрібно заздалегідь оцінити свої потреби в дисковому просторі. Адже єдиним рішенням для них є витратити більше грошей і придбати варіант смартфона з більшим флеш-накопичувачем.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися