П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Android 14 дозволить залишатися на зв’язку за відсутності мобільної мережі

Смартфони з Android 14 зможуть користуватися SMS навіть за відсутності мобільної мережі. Передача інформації відбуватиметься через супутник. Першими таку можливість отримають телефони Pixel і Samsung Galaxy.

Функція підключення звичайного смартфона до супутника дозволяє користувачам пристрою надсилати екстрені сповіщення у віддалених місцях, де немає покриття стільникового зв’язку чи Wi-Fi. Це можна робити без будь-якого спеціального обладнання. Першою таку функціональність реалізувала Huawei в смартфонах серії Mate 50 і P60, згодом Apple втілила таку ж можливість у iPhone серії 14. Тепер очікується, що ця функція з’явиться на багатьох телефонах Android.

Простим оновленням до Android 14 функцію супутникового зв’язку не отримати. Для її роботи необхідно, щоб телефон мав відповідне апаратне забезпечення. Отже, це залежить від виробника телефону. Однак Qualcomm та Samsung створили модеми з підтримкою супутникового зв’язку, тому ця функція може стати стандартною для сучасних смартфонів. За чутками, що Google Pixel і Samsung Galaxy є одними з перших телефонів, які мають функцію SMS через супутник.

Очікувалося, що Samsung включить функцію відправки SMS через супутник у серії Galaxy S23. Але компанія відмовилася від цього, оскільки функція не була готова. Проте лінійка Galaxy S24 наступного покоління, як очікується, матиме цю технологію.

Функція екстреного SOS через супутник від Apple виявилася рятувальною функцією в багатьох ситуаціях. Отже, це буде потенційно корисною функцією для телефонів Android у майбутньому.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися