Вівторок, 23 Липня, 2024

Купувати або зачекати? Гід з оновлення смартфона

Apple, Samsung та інші виробники хочуть, щоб ми змінювали свої смартфони регулярно навіть якщо вони ще цілком придатні до використання. З огляду на інфляцію гаджети суттєво дорожчають, але зарплати зростають значно повільніше. Постає питання: купувати або зачекати?

Кінець літа та осінь є традиційно сезоном визрівання смартфонів, коли виробники бомбардують користувачів своїми новинками. Щойно презентовані гаджети відрізняються, але подача їхньої презентації досить схожа.

Виробники натякають, що поточне покоління мобільників застаріло, оскільки новий гаджет має кращу камеру, екран, процесор. І вони пропонують забути про старий девайс, витягнути з гаманця близько $1000 або більше та квапитися в магазин за новинкою.

Цей щорічний цикл хайпу створює дилему щодо того чи дійсно варто переходити на новинку. Всі ми знаємо, що смартфони за кілька років вже не відчуваються такими швидкими порівняно з тим, коли вони були новими. Додатки можуть стартувати повільніше або не запускатися, деякі компоненти, як екрани, батареї, порт заряджання, динаміки, можуть почати збоїти.

В певний момент часу кількість негативних моментів у використовуваному смартфоні стає критичною і з’являється чітке розуміння, що його треба оновити. Але часто апдейт можна відкласти, якщо немає грошей, а проблемні місця телефону можна чимось компенсувати.

“В цілому, необхідно відмовитися від намагання пов’язати оновлення стільникового телефону з презентацією нової моделі. Тепер час думати про це, – каже старший журналіст видання Wirecutter Нік Гай. – Немає нічого поганого в тому, щоб купити смартфон пізніше”.

Як дізнатися, чи потрібен новий телефон

Щоб визначитися, чи дійсно вам потрібна заміна смартфона, або ви просто перебуваєте на хвилі загального хайпу, який створюють виробники, дайте відповіді на кілька питань.

Я нещасливий зі своїм телефоном?

Перший і найважливіший крок – оцінити ступінь свого задоволення поточним смартфоном. Якщо є якісь моменти, що викликають невдоволення, їх можна розглянути ретельніше.

Багато з того, що дратує нас в своєму телефоні можна полагодити. Наприклад, якщо iPhone працює повільно – потрібно замінити його батарею на нову. Apple офіційно визнала, що сповільнює смартфони, коли у тих деградує акумулятор. Заміна батареї в iPhone коштує $50-$70 і девайс може почати працювати швидше, чого вистачить ще на кілька років, а ви заощадите сотні або тисячу доларів.

Іншою популярною проблемою є вичерпання вільного місця у вбудованому флеш-накопичувачі, через що телефон не може робити нові фото та відео і встановлювати програми. Вирішити це питання можна безкоштовно, видаливши непотрібні додатки та файли. На iPhone та Android є вбудовані інструменти, які показують зайняте місце.

Деякі апаратні проблеми також може бути вигідніше відремонтувати, ніж купувати новий смартфон. Потрібно лише дотримуватися простого правила: ремонт має бут менше 50% вартості нового телефону.

Програмні оновлення

Програмні оновлення сьогодні перетворилися в якийсь атракціон. Так, в них виправляються діри та додаються нові функції. Однак виробники не наводять статистику небезпеки закритих дір. При цьому в нових прошивках з’являються нові діри та зникають функції. Вендори часто не публікують повну інформацію про черговий апдейт, обмежуючись загальними фразами.

Оцініть, наскільки важливими для вас є програмні апдейти, можливо, смартфон без програмних оновлень цілком задовольнятиме ваші потреби. iPhone та Android запускають додатки ще кілька років після того, як вендор смартфона перестає випускати для нього оновлення.

Питання безпеки при відсутніх оновленнях також можна вирішити захисними програмами, наприклад, Malwarebytes на Android чи 1Blocker на Apple.

Як новий смартфон змінить моє життя?

Новий смартфон це лише гаджет, у якого можливості трохи кращі за ваш поточний девайс. Тому потрібно подумати, як заміна девайсу змінить ваше життя.

Наприклад, батьки новонародженого зможуть робити кращі фотографії з камерою нового смартфона. Але якщо гаджет використовується для дзвінків, чатів та веб-браузера, новий телефон може не принести якихось помітних вигод.

“Не замінюйте річ, яка чудово працює лише тому, що вийшла її новіша та більш блискуча версія”, – каже Гай.

За матеріалами: NY Times

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися