Середа, 24 Липня, 2024

Android 15 навчиться діагностуати проблеми зі смартфоном

В Android 15 може з’явитися нова функція, яка дозволить користувачам виконувати діагностику пристрою без допомоги сервісного центру. Функція перевірятиме стан апаратних компонентів телефону.

Копаючись в Android 15 Beta 3, експерт Мішал Рахман виявив нову опцію «Діагностика пристрою» в програмі «Налаштування» на одному зі своїх телефонів Pixel. Досліджуючи далі, Рахман виявив, що функція має два варіанти: «Справність компонентів», яка дозволяє запускати тести вручну та переглядати стан акумулятора та накопичувача, і «Режим оцінки», який дозволяє користувачам використовувати один пристрій для оцінки іншого.

Зараз пристрої Android уже пропонують інформацію, наприклад про стан батареї, але ця опція «Діагностика пристрою», схоже, копає трохи глибше та може виконувати ручні тести для перевірки реакції дисплея та сенсорного екрана.

Тести компонентів зосереджені навколо діагностики стану батареї та аналізу пам’яті – швидше за все, перевіряють, наскільки зношена вбудована пам’ять, а не показують, скільки місця використовується.

Рахман повідомив, що тестування дисплея циклічно проходить через серію різнокольорових екранів, щоб людям було легше побачити, чи є на дисплеї якісь дефекти. А сенсорний тест перетворює дисплей на червоний, а потім стає білим, коли людина проводить по ньому пальцем, ідея полягає в тому, що дефектні ділянки не стануть білими.

Стан батареї дає змогу перевірити працездатність елемента, показуючи його поточну повну заряджену ємність у відсотках порівняно з тим, коли елемент був повністю новим.

У той же час статус пам’яті дає відсоток того, скільки часу залишилося пам’яті чипа до виходу з ладу. Швидше за все ви переїдете на інший телефон до того, як чип пам’яті вичепає свій ресурс запису, але все одно корисно знати, якщо ваш телефон раптом починає виявляти проблеми з пам’яттю.

Ця функція діагностики пристрою може принаймні дати власникам уявлення про те, чи є проблеми в їхньому телефоні апаратними чи програмними.

Це також може допомогти виявити невелику проблему, з якою можна буде жити, коли гарантія на телефон закінчиться, а не більшу проблему, яка потребуватиме належної уваги.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися