Середа, 29 Травня, 2024

Android 15 не дозволить вимкнути Bluetooth – він вмикатиметься автоматично

Android 15 додасть нову функцію, яка може автоматично вмикати Bluetooth наступного дня після того, як користувач вимкнув цей вид зв’язку. Bluetooth використовується для кількох важливих функцій сучасного Android, тому Google не хоче, щоб ви його вимикали. Серед таких функцій – мережа пошуку загублених смартфонів Find My Device, яку Google активував нещодавно.

Потенційно мільярди пристроїв Android почнуть перевіряти один одного через Bluetooth, створюючи величезну мережу відстеження загублених гаджетів, яка буде нарівні з мережею Find My від Apple або навіть більшою за неї. Принцип роботи полягає в тому, що пристрої-учасники використовуватимуть Bluetooth для трансляції маяка, який можуть отримати інші пристрої поблизу. Далі місцезнаходження транслюючого пристрою шифрується приймальними пристроями та завантажується на сервер Google, і власник загубленого пристрою міг бачити його місцезнаходження.

Bluetooth є основним компонентом мережі «Знайти мій пристрій» від Google. Тому якщо користувачі, які підключилися до мережі, вимкнуть радіо Bluetooth свого пристрою, мережа «Знайти мій пристрій» не працюватиме належним чином.

Вимкнення радіо Bluetooth вашого пристрою означає, що не тільки ваш власний пристрій буде недоступним у мережі «Знайти мій пристрій», якщо він втратить доступ до даних. Це також означає, що ви не допомагатимете іншим людям знаходити їхні втрачені пристрої.

Розуміючи цю дилему, Google працює над новою функцією в Android 15, яка, по суті, дозволяє користувачам лише робити паузу. Вони не зможуть вимикати радіо Bluetooth свого пристрою.

Однак ви повинні мати можливість ігнорувати перемикач автоматичного ввімкнення та вимикати Bluetooth, як зазвичай.

По-перше, лише системні програми можуть увімкнути його, тому програми сторонніх розробників не зможуть увімкнути Bluetooth-радіо вашого пристрою без вашого відома. По-друге, API не обмежується Android 15, а це означає, що він може бути доступний у попередніх версіях Android. Однак пристрій має використовувати стек Bluetooth AOSP замість спеціального.

Незважаючи на це, функція автоматичного ввімкнення Bluetooth підтримуватиметься не на всіх пристроях. Незрозуміло, чому функція автоматичного ввімкнення не працюватиме на всіх пристроях, враховуючи, що ОС уже може вручну перемикати Bluetooth.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися