Неділя, 3 Грудня, 2023

Android 8 зможе оновлюватися, навіть якщо пам’ять забита під зав’язку

У майбутньому Android зможе інсталювати апдейти, навіть коли на його диску немає вільного місця. Починаючи з Android 8 розробники змінили механізм оновлення, який використовуватиме приховані від користувача ресурси системи.

Android 8

Файлова система Android виглядає таким чином, що смартфон навіть з 8 ГБ флеш-пам’яті має 2-3 ГБ вільного місця на диску System. Цей простір найчастіше залишається невикористаним під час усього терміну життя гаджета, і він недоступний користувачеві.

Починаючи з Android 7 у Google залучили це місце для пришвидшення апдейтів. Ця версія ОС розміщує у флеш-накопичувачі дві однакові копії програмного забезпечення. Поки користувач працює з однією, інша отримує оновлення. Завдяки цьому навіть великий апдейт уже не вимагає десятків хвилин очікування – достатньо просто перезавантажити смартфон. При цьому гаджет переключиться з однієї копії ОС на іншу.

В Android 7 файли для апдейту завантажуються на користувацький диск, тому якщо на ньому немає вільного місця, система видасть помилку. Починаючи з Android 8 оновлення будуть завантажуватися відразу на прихований від користувача диск. На користувацькому диску замість сотень мегабайтів буде записуватися лише 100 КБ метаданих.

Система апдейтів з двома дисками хоча виглядає зручною, але вона не обов’язкова для використання. Саме тому на ринку лише смартфони Google Pixel пропонують оновлення швидким перезавантаженням. Решта телефонів роблять це старим методом – записом нових файлів у поточну ОС, що вимагає багато часу. Деякі експерти припускають, що рішення з двома дисками може залишитися ексклюзивною особливістю серії Pixel.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися