Субота, 2 Березня, 2024

Потрібно швидко передати 3 ТБ даних? Ваш вибір – поштові голуби

Коли потрібно передати надвеликі обсяги даних, найшвидшим способом є фізичне переміщення жортких дисків з цими даними у потрібне місце. Наприклад, на початку війни Україна рятувала свої цифрові реєстри та інші дані, вивізши вантажівками 10 000 терабайтів даних. Влада скористалася службою Amazon Snowball – комерційним сервісом з перевезення надвеликих обсягів даних автомобільним транспортом. Але, як виявилося, навіть невеликі обсяги даних сьогодні все ще важко передати швидко через онлайнові канали. YouTube-блогер показав, що навіть 3 терабайти даних буде швидше передати поштовими голубами, ніж відправляти їх по інтернету.

Джефф Ґерлінг, прикріпив три повні флеш-накопичувачі SanDisk Extreme PRO об’ємом 1 ТБ до поштового голуба та відправив їх до місця призначення, у канадський центр обробки даних.

Паралельно з цим Ґерлінг запустив передачу цієї інформації в онлайн-режимі через свій гігабітний інтернет-канал. Хоча інтернет-провайдери рекламують підключення до інтернету з гігабітною швидкістю (це приблизно 125 МБ/с), насправді Ґерлінг в середньому отримав приблизно 75 МБ/с.

Птаху знадобилася хвилина, щоб дістатися до місця призначення, яке було за півтора кілометра. Ґерлінг додав, час польоту плаха до часу, необхідного для перенесення даних із флеш-накопичувачів у локальне сховище дата-центру. Отриману цифру він порівняв з тривалістю передачі 3 ТБ даних через інтернет-з’єднання.

Передача через голуба, включно з копіюванням даних, затребувала 6 годин 54 хвилини. Для передачі даних по інтернету знадобилося десять годин і 54 хвилини.

Блогер виявив, що на відстань приблизно до 700 кілометрів передача такого обсягу даних за допомогою голуба, що людство робило приблизно останні 5000 років, буде швидше, ніж покладатися на гігабітну швидкість інтернету.

Ютубер мав на меті повторити інший південноафриканський експеримент 2009 року, коли голуб, який ніс диск ємністю 4 ГБ, змагався з найшвидшим на той момент доступним в регіоні інтернетом ADSL від ISP Telkom. Вони передали дані через за допомогою голуба за одну годину і вісім хвилин, тоді як передача по ADSL змогла виконати лише 4% завантаження за цей час. Вони передавали дані на відстань близько 100 км.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися