У Конго сповільнять інтернет, щоб користувачі не могли публікувати образливі картинки

Конголезькі чиновники розіслали інтернет-провайдерам країни листа, в якому вимагають сповільнення доступу до Мережі

Влада Конго вирішила не залучати для інтернет-цензури складні технічні рішення на кшталт «Великого китайського файрволу» чи систем цензури. Замість цього в державі хочуть просто сповільнити інтернет. Швидкість має знизитися настільки, щоб користувачі не мали технічної можливості обмінюватися неугодними владі картинками та мультимедіа в соцмережах.

Конго

Конголезькі чиновники розіслали інтернет-провайдерам країни листа, в якому вимагають сповільнення доступу до Мережі, передає Reuters. Інформацію про це новинне агентство отримало від вищих чиновників телеком-галузі Конго.

На такий крок влада цієї африканської держави пішла після того, як опозиційні сили почали набирати популярність. У країні багато хто невдоволений чинним президентом Джозефом Кабілою, який не хоче залишати свій пост після закінчення терміну в грудні. У державі вже призначені національні страйки. Через сутички мітингувальників з поліцією вже загинуло щонайменше 14 осіб.

«Для запобігання обміну образливими зображеннями через соціальні медіа користувачами Мережі я прошу вас виконати технічні дії для обмеження до мінімальної пропускної здатності для пересилання графічних матеріалів», – йдеться у листі керівника конголезького телеком-регулятора Оскара Манікунди Мусати.

Чиновник також перерахував у своєму листі соціальні мережі, до яких провайдери мають обмежити доступ. До нього входять такі ресурси, як Facebook, Whatsapp, Instagram, Twitter.

Тим часом у Китаї користувачі, щоб обійти інтернет-цензуру, змушені вчити «марсіанську мову». Китайська влада контролює інтернет в країні вже багато років, але останнім часом вона ще сильніше «закручує гайки». Одним з останніх прикладів стало рішення Apple видалити з китайського App Store VPN-програми, які дозволяють обходити державне блокування сайтів.

«Марсіанська мова» – це популярний кілька років тому спосіб спілкування, який дозволяв критикувати владу і публікувати пости на заборонені теми так, щоб ці записи не були помічені цензурою.

Одними з перших «марсіанську мову» в інтернеті знову побачили на початку липня 2017 року користувачі китайського мікроблогу Weibo. Це була стаття колишньої опозиціонерки й соціолога Чі Іньхе, в якій авторка розкритикувала дії китайського уряду і закликала до боротьби з цензурою в країні. Записи «марсіанською мовою» досить складно читати, а автоматизовані перекладачі, такі як Google Translate, можуть перекласти лише невеликі уривки.