Вівторок, 23 Липня, 2024

Google Android Pay почав працювати в Україні

Починаючи з 1 листопада українці можуть розраховуватися через сервіс Google Android Pay. Першим партнером став Приватбанк, але обіцюють, що скоро оплату можна буде проводити з допомогою карток інших українських банків.

Google Android Pay

За попередньою інформацією, роботу над інтеграцією з Android Pay ведуть у ПУМБ, Альфа Банк та Ощадбанк.

Android Pay – це цифровий гаманець від Google, який запрацював у 2015 році. З ним смартфон перетворюється на платіжний засіб, якщо в торговій точці встановлені сумісні термінали. Зараз сервіс доступний в 14 країнах, серед яких Бельгія, Росія, Канада, Тайвань та Іспанія. До кінця року він повинен заробити в Бразилії і Південній Кореї.

Для роботи Google Android Pay потрібен смартфон на операційній системі Android версії 4.4 і вище, а також підтримка NFC на пристрої. Додаток можна завантажити на Google Play.

Технологія NFC (Near Field Communication) дозволяє пристроям обмінюватися даними на відстані близько 10 см. Для оплати з її допомогою необхідно піднести пристрій з Android Pay до POS-терміналу та підтвердити транзакцію. Сервіс також можна використовувати для оплати всередині додатків.

При покупках на невелику суму оплачувати можна без введення пароля, просто розблокувавши екран пристрою. При покупках на більшу суму потрібно буде ввести пароль, відсканувати відбиток пальця або око.

Щоб додати свою картку в Android Pay, потрібно сфотографувати її або можна вводити дані вручну. Якщо власник девайса втратить телефон або планшет, можна дистанційно заблокувати Android Pay або видалити всі дані з пристрою за допомогою функції Find My Phone.

За допомогою Android Pay можна розплачуватися буде у всіх терміналах, які приймають безконтактні платежі, включаючи системи MasterCard PayPass і Visa payWave. При цьому зняти гроші в банкоматі за допомогою Android Pay не вийде. Повернення купленого через Android Pay товару вимагатиме поїздки саме на ту точку, де його купили.

З деякими пристроями Pay несумісний – за попередньою інформацією, через відсутність технології HCE у модулі NFC. Серед таких – Asus Google Nexus 7, Samsung Galaxy Light, Elephone P9000. Часто проблеми виникають у власників смартфонів Xiaomi і Meizu. Також програма може не запускатися на ввезених з-за кордону пристроях. Не працює сервіс також на гаджетах з рут-доступом, однак в цьому разі можна спробувати обійти його через програму Magisk Manager.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися