Sony відновлює виробництво роботів-собак Aibo: більше емоційності та розуму

Історія електронних тварин від Sony отримала друге дихання – компанія продемонструвала нове творіння. Інтелектуальний робот Aibo наступного покоління з’явиться в продажу вже в січні наступного року. Ці тварини, окрім нової зовнішності, отримали також поліпшену емоційність та інтелект.

У нового собаки рухаються всі частини тіла, а загальна кількість ступенів свободи досягає 22. Робот оснащений масивом із чотирьох мікрофонів і динаміком. Очі в машини буквально світяться – в них інтегровані невеликі OLED-дисплеї.

Завдяки своїм можливостям Aibo навчається і підлаштовується під власників. Наприклад, собака запам’ятовує дії, які викликають у людей посмішку і радість. Крім того, пес враховує, коли господарі його гладять і хвалять, а коли – дорікають. Для цього робот має низку сенсорів: датчики дотику на спині й голові, трьохосьові гіроскопи й акселерометри, датчики руху, освітленості, звичайні камери.

Обчислювальну потужність робособаки забезпечує неназваний процесор з чотирма ядрами. Обмінюватися даними машина може через стільникові мережі LTE і бездротові мережі Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n.

Розміри Aibo складають приблизно 180?293?305 мм, вага – 2,2 кг. Заряду акумуляторів вистачає на дві години активних рухів, підзаряджання займає приблизно три години.

Спочатку новинка буде доступна в Японії за ціною близько $1700. Окрім самого собаки власникам доведеться придбати передплату для доступу до «хмари» і LTE на три роки вартістю $26 на місяць.

Перший робот-собака AIBO (Artificial Intelligence Robot) з’явився у 1999 році. Він також «відчував» емоції залежно від обстановки і навчався протягом свого життя. Машина була на третину дорожчою за нинішню модель. Перша партія у 3000 штук для в Японії та 2000 для США розійшлася за 20 хвилин після початку продажів.

Нові моделі виходили щороку до 2005 року, коли виробництво зупинили через нерентабельність. У 2006 році AIBO помістили в Зал слави роботів Університету Карнегі-Меллон як найскладніший продукт, який коли-небудь пропонували на споживчому ринку роботів.

Робот AIBO став феноменом – його власники настільки прив’язуються до нього, що не хочуть викидати, навіть коли він починає ламатися. При цьому просто відремонтувати гаджет сьогодні не можна, бо немає запчастин. Деякі власники через це почали буквально полювати на чужі Aibo – вони скуповують їх десятками.