П’ятниця, 1 Березня, 2024

Android вчиться архівувати додатки – це звільнятиме до 60% дискового простору

Google продовжує роботу над анонсованою навесні 2022 року функцією архівування додатків. Вона має з’явитися в Android 13, і завдяки їй рідко використовувані додатки майже не займатимуть місця у флеш-пам’яті телефона. Звільнення може сягати до 60% для кожної програми.

android-smartphone-logo-screen

Нещодавно інсайдер @AssembleDebug показав у Twitter наживо роботу функції архівування. Практичну демонстрацію він провів для додатка Google News.

Архівування має стати альтернативою видалення додатка зі смартфона для звільнення місця на його флеш-накопичувачеві. Це є одним з популярних кроків сьогодні, оскільки програми легко «роздуваються» в кілька разів порівняно з їхнім початковим розміром.

Але видалення програми видаляє також дані користувача, змушуючи його повторно проходити процес авторизації та налаштування.

Пропозиція Google щодо архівування програм на Android дозволить звільнити до 60% пам’яті, яку використовує програма, але дані користувача залишаться. При цьому певні частини додатку, які можна повторно завантажити з інтернету, видаляються з телефону.

Коли юзеру знадобиться скористатися архівованим додатком, він може завантажити відсутні частини програми та активувати її, зберігши усі налаштування.


На ранньму етапі програми архівуються через Play Store через спливаюче меню в розділі «керування програмами». Після архівування програма залишається на смартфоні з іконкою, що має додаткову накладку для ідентифікації заархівованого стану. Торкання додатка відкриває екран, який завантажує решту додатка та запускає його.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися