Неділя, 25 Лютого, 2024

Анімовані картинки GIF визнали смертельною зброєю

Американський суд визнав GIF-анімацію смертельною зброєю. Це сталося під час суду над Джоном Рівеллі, який за допомогою картинки такого формату майже вбив журналіста Курта Айхенвальда.

Анімовані картинки GIF наносять удар

Історія почалася, коли 29-річний житель Солсбері, штат Меріленд, Джон Рівеллі відправив 55-річному журналісту видання Newsweek Курту Айхенвальду гіфку зі стробоскопічним ефектом. В останнього після перегляду почався восьмихвилинний припадок, який міг призвести до смерті. Картинка супроводжувалася підписом: «Ти заслуговуєш припадку за свій допис». Мотивом для такого вчинку стали висловлювання журналіста на адресу Дональда Трампа.

Курта Айхенвальда знайшла його дружина, яка відправила в його твіттер повідомлення: «Це його дружина, ти викликав у нього напад. У мене є твої дані, і я заявила в поліцію про злочин». Після нападу журналіст на кілька тижнів втратив чутливість у лівій руці і мав проблеми з мовою.

Рівеллі затримали 17 березня за звинуваченням в кіберпереслідуванні і навмисному вбивстві. Йому загрожує ув’язнення терміном на 10 років – поліція встановила, що Рівеллі знав, що про епілепсію Айхенвальда. Адвокат Айхенвальда, Стівен Ліберман, заявив, що в даному випадку використання такої гіфки проти жертви можна прирівняти до посилки з вибухівкою або небезпечним вірусом.

Експерти з правових питань говорять, що подібна класифікація гіфок є безпрецедентною.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися