App Store за 9 років приніс більше $70 млрд

Це результат магазина, який відкрився в липні 2008 року з трохи більше 500 додатками.

Від часу запуску магазину App Store компанія Apple виплатила розробникам суму, яка більша майже вдвічі за цьогорічний бюджет України. За 9 років програмісти отримали понад $70 млрд. Про це офіційно повідомила сама Apple напередодні власної конференції WWDC 2017.

Store

Минулого року кількість інсталяцій з каталогу мобільних додатків App Store перевищила позначку в 130 млрд завантажень. Це результат магазина, який відкрився в липні 2008 року з трохи більше 500 додатками.

Останній рік виявився рекордним для App Store за сумою платежів. У січні минулого року показник виплат становив $40 млрд, у серпні – $50 млрд. При цьому майже 70% всіх завантажень у магазині припало саме на 2016 рік.

Сплеск інсталяцій деякі експерти пояснюють появою гри Pokemon Go. Вона з’явилася в липні 2016 року, і ця забавка вважається найбільш успішнішою в історії США. Серед інших популярних розробок Apple назвала CancerAid, SPACE by THIX, Zones for Training with Exercise, Intensity, Vanido, Ace Tennis і Havenly.

«70 млрд доларів, зароблені розробниками, – просто фантастична сума. Ми вражені всіма чудовими новими додатками, які створюють наші розробники, – заявив старший віце-президент Apple з міжнародного маркетингу Філ Шиллер. – Я не можу дочекатися, щоб побачити їх наступного тижня на конференції розробників WWDC».

На сьогодні в App Store зібрано понад 2 млн ігор і додатків. При цьому сам магазин уже давно не є якимось єдиним майданчиком. Це п’ять репозиторіїв, які розповсюджують програми для iPhone, iPad, Mac, Apple TV та Apple Watch. У середньому власник iPhone встановлює близько 120 додатків.

У лютому Apple повідомила, що виручка від сервісів, до яких саме відноситься магазин додатків App Store, платіжна система Apple Pay та інші проекти компанії, у четвертому кварталі 2016 року зросла на 18% і склала $7,17 млрд.

До речі, в App Store вдвічі більше розробників-мільйонерів, ніж у Google Play. У 2016 році в США 66 видавців заробили перший мільйон доларів (без урахування виручки від реклами) з випущеного додатка для iOS. У Google Play їхня кількість становить 39, що в 1,7 раза менше. Для порівняння, у 2015 році кількість таких видавців була 34 і 14 в App Store і Google Play відповідно.

Також у Sensor Tower підрахували, які саме категорії додатків приносять своїм творцям мільйони. Найприбутковішою галуззю є ігри. В App Store 47% всіх додатків-мільйонників є іграми, а в Google Play – майже 75%.