Bitcoin в Україні: де взяти, як продати, на що витратити

Отримати біткойни на спеціальну адресу можна з різних джерел. Найпростіший варіант – купити в одному з онлайнових обмінних пунктів

З початку року вартість bitcoin (біткойн) росте мов на дріжджах – зараз одна монета коштує близько $2000. Це не оминуло уваги громадськості – цікавість до криптовалют в Україні помітно зросла. У цьому матеріалі ми розповімо, де в Україні можна купити біткойн та що з ним зробити.

Bitcoin-гаманець

Для всіх операцій із цією криптовалютою вам перш за все знадобиться спеціальний bitcoin-гаманець. Їх доволі багато, ви можете вибрати з тих, що пропонуються на офіційному сайті криптовалюти. Там відразу можна дізнатись про переваги та недоліки кожного з них і на основі цієї інформації зробити вибір.

Для операцій з біткойн знадобиться bitcoin-гаманець

Інтерфейс у всіх bitcoin-гаманців різний – де простіший, де складніший, але розібратися в них у будь якому випадку нескладно. Там обов’язково буде розділ з історією транзакцій, адресами для отримання та відправлення коштів тощо.

Щоб отримати біткойни, вам знадобиться адреса одержувача. Вона може бути в текстовому форматі у вигляді випадкової послідовності чисел та літер, а також у варіанті QR-коду. Це зручно, коли хтось хоче відправити криптовалюту через смартфон або просто записати адресу на майбутнє.

Щоб отримати bitcoin знадобиться адреса одержувача

Де купити біткойн

Отримати біткойни на спеціальну адресу можна з різних джерел. Найпростіший варіант – купити в одному з онлайнових обмінних пунктів. Це доречно робити, якщо ви впевнені, що ціна криптовалюти продовжуватиме рости, і хочете таким чином трохи підзаробити. Але не забувайте, що курс біткойна стрибає дуже сильно, і ніхто не здивується, якщо через місяць його ціна впаде вдвічі. Утім, ніхто так само особливо не здивується, якщо вона вдвічі виросте.

Біткойни продають та купують декілька онлайн-обмінників: UkrCash, E-BTC, Let’sPay, Bitcoin24 та інші.

Також існують біржі криптовалют, де ви можете купувати та продавати біткойни

Також існують біржі криптовалют, де ви можете купувати та продавати біткойни. Вони відрізняються від обмінників тим, що торгівля йде напряму між користувачами. Також там можна торгувати не лише біткойнами, а й купувати та продавати альткойни (загальна назва всіх інших криптовалют, яких налічується більше сотні). Одна з найбільших українських бірж називається Kuna Exchange, торги там ведуться в парі: біткойн-гривня.

Майнінг біткойн

Ще один спосіб отримати біткойни – майнінг на відеокарті. У домашніх умовах майнити біткойни вже давно не вигідно. Проте можна добувати альткойни й обмінювати їх на біткойни на біржах. Для того щоб займатися майнінгом удома, вам знадобиться потужна відеокарта – мінімум NVIDIA GTX 1060 чи AMD RADEON RX 470.

Читайте такожЯк зібрати домашню ферму для майнінгу

Зараз на таких відеокартах можна намайнити альткоїнів на суму близько $2 на добу. Але пам’ятайте, що під час цього процесу відеокарта працюватиме на повну і споживатиме мінімум 100 Вт електроенергії на годину, тож частина суми піде на оплату світла. Окрім відеокарти знадобиться спеціальне ПЗ – майнер. Саме воно проводитиме необхідні обчислення.

Зараз на таких відеокартах можна намайнити альткоїнів на суму близько $2 на добу

Зовсім трошки можна виграти у біткойн-лотереях. Такі сайти розігрують невеличкі суми (хоч є теоретичний шанс і зірвати куш), заробляючи на показі реклами та трафіку. Наприклад, сайт FreeBitcoin пропонує раз на годину спробувати вдачу і виграти до 0,1 BTC. Інші подібні сайти знайти не проблема, бо вони зазвичай рекламують один одного.

Що можна купити за біткойн

Придбати товари та послуги за біткойни в Україні (і не тільки) все ще доволі важко. Магазини, які їх приймають, можна порахувати на пальцях. Разом з тим їхня кількість зростає. Наприклад, є такі варіанти:

  • Магазин 12V.ua – продає автомобільні акумулятори.
  • Квиткова агенція 2Show – можна придбати квитки у кіно, театр, на концерти та інші розважальні заходи у різних містах України.
  • Школа сучасної флористики Asant Studio – за біткойни можна пройти курси з флористики або придбати подарункові сертифікати. Але треба заздалегідь домовитися з менеджером.
  • Реєстратор доменних імен RX name – пропонує домени різних рівнів та послуги хостингу.
  • Магазин квітів та подарунків UFL – під час оформлення замовлення треба вибрати вкладку «Другие способы оплаты».
  • Платформа цифрової дистрибуції ігор Steam – за біткойни ігри можуть придбати більше 4,5 млн українських користувачів.

До речі, експерт з компанії Fundstrat Том Лі прогнозує, що протягом п’яти років курс Bitcoin складе від $20 тис. до $55 тис. Лі зазначив, що центральні банки володіють приблизно 18% золотого запасу, і за останнє десятиліття була тенденція зростання. Те саме стосується і криптовалют.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я