П’ятниця, 12 Липня, 2024

Apple дозволить завантажувати додатки не з App Store, але, схоже, не на всій планеті

Сьогодні користувачі iPhone залишаються абсолютними заручниками магазину Apple App Store. Якщо якийсь додаток з нього зникає, для звичайного користувача стає неможливо його завантажити. Це навіть призводило до того, що звичайнісінький вживаний айфон продавали за $10 000, бо його власник встановив гру перш, ніж її видалили з App Store. Останніми роками регулятори тиснули на Apple, примушуючи її відкрити можливість вільного завантаження програм. Було навіть схоже, що Apple здалася вимогам регуляторів. Але нові чутки повідомляють, що завантажувати програми у iPhone з будь-яких джерел можна буде в обмеженій кількості країн.

В спробі зробити ринок мобільних операційних систем максимально справедливим, App Store незабаром може отримати конкуренцію. Зокрема, ЄС вимагає від Apple дозволити іншим магазинам програм доступ до iPhone. І це може означати стороннє завантаження додатків на iPhone.

Глава відділу програмного забезпечення Apple Крейг Федерігі був гостем в телевізійному інтерв’ю, і на запитання журналістів про те, чи дозволять вони завантаження на iPhone зі сторонніх джерел, він відповів, що Apple тісно співпрацює з ЄС для дотримання правил.

Таку відповідь можна інтерпретувати як визнання того, що Apple дійсно ввімкне стороннє завантаження на iPhone в певний момент часу. Але залишається питання, чи така можливість з’явиться лише в ЄС, чи вона стосується всього світу, враховуючи, що правила не всюди однакові.

Apple добре відома тим, що ігнорує нормативні вимоги. Компанія уже близько 10 років ігнорує вимоги використовувати порт USB. Щоб примусити Apple перевести iPhone на роз’єм USB-C у Євросоюзі довелося прийняти спеціальний закон. І навіть після цього Єврокомісії довелося окремо наголошувати, щоб Apple не зменшувала швидкість для несертифікованих нею кабелів USB-C.

Тож може легко статися, що функція завантаження додатків зі стороннього джерела на iPhone буде ввімкнена лише в ЄС.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися