Неділя, 14 Квітня, 2024

Євросоюз попередив Apple, щоб та не погіршувала несертифіковані USB-C кабелі

Apple втратить багато грошей, коли її iPhone перейдуть з порту Lightning на USB-C. Компанія планувала частково компенсувати ці втрати, запровадивши обмеження для кабелів USB-C. Лише сертифіковані Apple (сертифікація платна в рамках програми Apple MFi) кабелі надавали б високу швидкість заряджання. З несертифікованим кабелем USB-C майбутні iPhone заряджалися б повільно і мали б низьку швидкість пересилання даних. Але днями Євросоюз попередив Apple, щоб компанія не робила такого розмежування.

Уже починаючи iPhone 15, який має вийти восени 2023 року, фірмовий роз’єм Apple Ligtning повинен змінитися на стандартний USB-C.

За інформацією німецької газети Die Zeit, комісар ЄС з питань промисловості Тьєррі Бретон повідомив Apple, що комісія заборонить продаж iPhone у країнах-членах (таких як Франція, Німеччина та Іспанія), якщо «яблучний» гігант спробує обійти нову політику ЄС стосовно використання порту USB-C в електронних пристроях.

«Гаджети, які не відповідають вимогам для єдиного зарядного пристрою, не схвалені на ринку ЄС», — повідомляється, що Бретон написав у листі до Apple, уже нагадавши компанії про нові правила в березні.

У жовтні 2022 року ЄС завершив розпорядження про загальні зарядні пристрої. Очікується, що з кінця 2024 року компанії, включаючи Apple, перейдуть на універсальні зарядні порти USB-C у всіх нових технологічних продуктах, що продаються в країнах ЄС.

Таким чином, Apple не має юридичних зобов’язань дотримуватися правил до цієї дати. Це означає, що лінійка iPhone 15 і, можливо, навіть лінійка iPhone 16, все ще можуть залишатися з роз’ємом Apple Ligtning.

Що означає MFi? Це програма Made for iPod. Хоча цей плеєр Apple більше не існує, але програма сертифікації аксесуарів для нього, була запроваджена ще в 2005 році. З часом Apple розширила її, коли представила iPhone та iPad. MFi також отримала апдейт у 2012 році після того, як iPhone 5 прийняв роз’єм Lightning замість попереднього 30-контактного роз’єму.

Продаж кабелів та зарядних адаптерів в рамках сертифікації MFi, вважає аналітик Мінг-Чі Куо, Apple очікує значного зростання попиту на власний адаптер живлення USB-C 20 Вт. Куо каже, що на поставки адаптера живлення Apple USB-C потужністю 20 Вт у 2023 році «очікується значне зростання на 30–40% порівняно з минулим роком, що становитиме 230–240 мільйонів одиниць».

З моменту появи в 2012 році порти та роз’єми Lightning, сертифіковані першими виробниками та сертифіковані MFi, містили невелику інтегральну схему, яка підтверджує автентичність частин. Зарядні кабелі сторонніх виробників, не сертифіковані MFi, не мають цієї мікросхеми, що часто призводить до попереджень «Цей аксесуар не підтримується» на підключених пристроях Apple.

Порт Lightning в iPhone – це десятки мільйонів додаткового заробітку для Apple. Адже лише на продажі кабелів з портом Lightning компанія заробляє близько $43,5 млрд. Така цифра виходить, якщо припустити, що кожен другий власник iPhone чи iPad купує кабель, який коштує $9.

До суми $43,5 млрд також можна додати ще кілька сотень мільйонів, адже сторонні компанії можуть випускати кабелі Lightning, сплачуючи Apple роялті в рамках програми MFi. Зараз це $4 за один роз’єм Lightning, а в минулому Apple отримувала $10 за один роз’єм Lightning.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися