Субота, 2 Грудня, 2023

Apple офіційно підтвердила перехід iPhone на порт USB-C

Як і прогнозували аналітики та витоки, айфони скоро відмовляться від порту Lightning. Вони перейдуть на загальноприйнятий USB-C. Apple не дуже хоче це робити і вважає, що було б краще залишитися з Lightning, але перейти на USB-C зобов’язує новий європейський закон. Уже через кілька днів після остаточного схвалення цього закону віцепрезидент Apple підтвердив, що айфони перейдуть на новий порт.

В інтерв’ю виданню The Wall Street Journal старший віцепрезидент Apple зі світового маркетингу Грег Джосвяк підтвердив, що Apple збирається виконувати рішення ЄС про обов’язкове встановлення порту USB-C для широкого спектру електронних гаджетів, включаючи iPhone.

«Очевидно, що нам доведеться виконувати вимоги, – сказав він. – У нас немає вибору, як і в усьому світі, дотримуватися місцевих законів. Але ми вважаємо, що було би кращим з точки зору навколишнього середовища, і для наших клієнтів було б краще, якби уряд не був таким директивним».

Топменеджери Еппл все ще не розкривають публічно дату переходу на новий порт. Однак це очевидно станеться до вказаної в законі дати – до 2024 року.

Таким чином, iPhone 16 може стати першим смартфоном Apple, який має USB-C. Хоча технічно це не зовсім так – першим айфоном з цим портом став iPhone X, який ентузіаст модифікував своїми руками, а потім продав його за $86 001.

Цікаво, що з переходом на USB-C Apple може позбавити користувачів останнього аксесуару з комплекту iPhone – кабелю для заряджання. Принаймні, компанія так зробила, коли нещодавно випустила нову версію своєї телеприставки.

Дати користувачам більше за ті ж гроші компанію Apple можуть змусити лише закони державного рівня. Наприклад, айфони уже давно не комплектуються навушниками усюди, окрім Франції, де влада прийняла відповідний закон. Айфони також не комплектуються зарядними пристроями усюди, окрім Бразилії, де це також заборонили законом.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися