Неділя, 26 Травня, 2024

Apple готує заміну Bluetooth? Компанія запустила новий стандарт зв’язку Thread

Новина про перехід iPhone 15 на роз’єм USB-C затьмарила собою одну новинку в iPhone 15 Pro і Pro Max. Ці телефони будуть оснащені радіоприймачем Thread. Уже з’явилися думки, що він може замінити Bluetooth у своїй екосистемі.

Додавання протоколу Thread з низьким енергоспоживанням і низькою пропускною здатністю може означати, що компанія відходить від використання виключно Bluetooth для підключення периферійних пристроїв, таких як Apple Watch.

Thread — це основний протокол для стандарту Matter, який просувається в якості єдиного стандарту для об’єднання пристроїв «розумного» дому. Завдяки Thread смартфон iPhone можна використовувати для доступу до безлічі нових домашніх смарт-пристроїв, сумісних з Apple Home і Matter.

Але у Thread є кілька цікавих додатків за межами «розумного дому», оскільки ми бачимо рух до Thread у мобільних пристроях, каже Даніель Монета, консультант з маркетингу та продуктів Samsung SmartThings і колишній менеджер з маркетингу продуктів Google. «Зокрема, потенціал бути альтернативою Bluetooth для підключення периферійних пристроїв до смартфонів, таких як розумні годинники, медичні та фітнес-пристрої та аксесуари для камер», – каже менеджер.

Як мережевий протокол на основі IP, протокол Thread може бути більш надійним способом підключення кількох пристроїв до телефону, одночасно маючи кілька «батьківських» пристроїв в одному домі. Він полегшує підтримку постійного з’єднання даних безпосередньо з пристроєм. Крім того, Thread будучи меш-системою означає, що периферійний пристрій не повинен бути в зоні безпосереднього радіосигналу, як це було б із Bluetooth.

Є кілька моментів, які наразі заважають Thread замінити Bluetooth. По-перше, усі гаджети його повинні підтримувати. Thread зараз є лише на двох iPhone у лінійці, також невелика кількість аксесуарів підтримує Thread.

Є також питання пропускної здатності. Відповідно до ресурсів для розробників Google Home, практична пропускна здатність пристроїв Thread становить приблизно 125 Кбіт/с , тоді як практична пропускна здатність Bluetooth LE 5.0 може бути в 10 разів більшою. Тобто Thread підійде для більшості смарт-годинників, але не для потокового аудіо.

Залишається подивитися, як відбуватиметься розповсюдження Thread, щоб можна було більш точно говорити про майбутнє цього стандарту бездротового зв’язку. Сама Apple поки також не знає, що з ним робити, і в прес-релізі надає лише розпливчасте «відкриття майбутніх можливостей для інтеграції додатків Home».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися