Apple готується заплатити за таємне уповільнення iPhone

Більше року тому користувачі смартфонів Apple помітили, що їхні гаджети з незрозумілих причин починають гальмувати

Скандал щодо примусового уповільнення смартфонів iPhone може завершитися не на користь Apple. З’явилася інформація, що компанія почала готувати кошти для виплати за відповідним судовим позовом.

Більше року тому користувачі смартфонів Apple помітили, що їхні гаджети з незрозумілих причин починають гальмувати. Тести показали, що iPhone удвічі знижує робочу частоту свого процесора. Коли кількість публікацій у ЗМІ та обурених користувачів сягнула критичної точки і на компанію подали до суду, вона пояснила таку поведінку бажанням забезпечити оптимальну роботу зі зношеними акумуляторами.

Apple намагалася максимально пом’якшити наслідки скандалу. Вона публічно визнала факт сповільнення своїх смартфонів, додала опцію ручного керування цим налаштуванням в iOS та запустила програму акційної заміни акумуляторів за зниженою ціною.

Однак на Apple все одно подали групові позови, і суди починають виносити вердикти у цій справі. Комісія з цінних паперів і бірж США оприлюднила документ, в якому йдеться про те, що Apple приготувалася до непередбачених виплат при можливому програші. Експерти припускають, що ці гроші допоможуть укласти мирову угоду з позивачами, зменшивши суму загальних втрат, якщо суд визнає Apple винною.