Facebook дозволив усім те, що раніше міг лише Марк Цукерберг

Facebook відома тим, що змінювала історію повідомлень свого директора Марка Цукерберга

Усі користувачі отримали опцію, яка була раніше доступна лише директору найбільшої соцмережі світу. Це можливість видаляти відправлені повідомлення. Зробити вигляд, що нічого не було, можна тільки протягом 10 хвилин.

Нова опція доступна в месенджері Facebook Messenger. Відправник послання може протягом 10 хвилин тапнути на нього та вибрати одну з кнопок: «видалити для мене» та «видалити для всіх». Остання раніше була недоступна. При цьому адресат побачить, що повідомлення було видалене. Якщо отримувач запідозрить, що в посланні було щось образливе для нього, він може сповістити про це Facebook. Соцмережа не видалятиме зміст сповіщення, що дозволить її менеджерам переглянути контент та вирішити, чи порушує він правила.

Facebook відома тим, що змінювала історію повідомлень свого директора Марка Цукерберга. Соцмережа не повідомляє, чи продовжить таку практику надалі. Поки що Facebook обіцяє не видаляти якісь повідомлення свого топ-менеджера.

Месенджер Facebook Messenger ніколи не мав кнопки видалення повідомлень, за винятком спілкування в секретному режимі. У квітні 2018 року журналісти TechCrunch помітили, що деякі з відповідей Марка Цукерберга користувачам зникли так, наче їх ніколи не було. Зі сторони це виглядало, ніби юзери говорили самі з собою. Довести, що Марк Цукерберг відповідав, але ці послання зникли, вдалося лише завдяки службовим повідомленням електронної пошти.

Після публічного викриття Facebook заявила, що існує період доступності відповідей Марка Цукерберга. Так начебто зробили з міркувань безпеки. Це пояснення виглядало дивним, оскільки зникли не всі повідомлення топ-менеджера соцмережі.

Уже наступного дня Facebook змінила офіційну версію, сказавши, що готує функцію видалення відправлених повідомлень для всіх. Тоді ж соцмережа пообіцяла більше не видаляти відповіді Цукерберга.

Уперше про тестування опції видалення відправлених повідомлень стало відомо в листопаді 2018 року. Тоді ж з’явилася інформація про ліміт у 10 хвилин.