В Україні почали роботу над впровадженням 4G

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), звернулася до міжнародних компаній з метою розробки «дорожньої карти» для впровадження в Україні стандарту зв’язку LTE (4G), повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна». За його інформацією, робоча група за 4G, котра працює ще із серпня минулого року, визначила кілька діапазонів, у яких проглядаються комерційні кейси по 4G – це 800 МГц, 900 МГц, 1800 МГц, 2300 МГц і 2500 МГц.

«Перш за все, необхідно провести інвентаризацію всього спектра, щоб зрозуміти, де в нас працюють комерційні оператори, де працюють спеціальні користувачі, як довго вони будуть там працювати і чи потрібно проводити конверсію», – зазначив голова НКРЗІ Олександр Животовський. За його словами, оператори запропонували залучити для проведення дослідників західні компанії, які мають відповідний досвід.

«Спільно з операторами ми сформулювали основні завдання та розробили проект технічного завдання для проведення досліджень. Направили запити десяти провідним міжнародним консалтинговим компаніям, які спеціалізуються на телекомунікаціях і мають досвід реалізації проектів з рефармінгу в різних країнах, у тому числі і в Європі. Від шести компаній отримали «зворотний зв’язок», а за підсумками подальших консультацій у нас сформувався портфель з трьох пропозицій від авторитетних британських компаній з описом необхідних робіт, їхніх обсягів та передбачуваної вартості», – повідомив глава НКРЗІ.

На його думку, участь міжнародних компаній та підготовка ними дослідження зніме з порядку денного дискусію щодо вартості майбутніх ліцензій, яка мала місце при проведенні конкурсу на 3G.

«Щоб уникнути довгих дискусій щодо ціни, необхідно підготувати пропозицію, підкріплену переконливими аргументами. В основу має бути закладено аналіз формування цін на телекомунікаційних ринках різних країн, проведений із залученням незалежних експертів. Зрозуміло, що вартість частот у різних діапазонах різна – «високі» коштують менше, ніж «низькі». Наприклад, якщо ми 3G-ліцензії в діапазоні 2100 МГц продали за ціною 0,164 євро за 1 МГц на одну людину, то в Грузії в грудні минулого року Vimpelcom купив ліцензії у 800-му діапазоні за 0,264 євро», – зазначив глава регулятора.

Він вважає, що роботи з уведення технологічної нейтральності, підготовка до тендеру на отримання ліцензії і рефармінг повинні вестися паралельно.

«Є три інструменти, що дозволяють запускати нові технології: технейтральність, рефармінг та продаж нових частот. Для забезпечення рівних конкурентних можливостей для учасників ринку ми повинні задіяти всі три», – сказав голова НКРСІ.

Говорячи про можливий тендер, Олександр Животовський повідомив, що мова буде йти про тендер на пакети частот. «Можливо, це буде тендер на пакети частот. Адже для розвитку бізнесу операторові необхідний портфель частот: трохи низьких, які дають територію, і високих, які дають потужність у містах», – підкреслив він.

Животовський додав, що зараз оператори вивчають матеріали для підготовки пропозицій щодо визначення основного виконавця, взаємодії з ним та механізму фінансування.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я