Apple iOS 12: що готує нова мобільна ОС

Серед них – збільшення продуктивності, поглиблена інтеграція доповненої реальності, нові засоби спілкування Memoji і Group FaceTime, опції Siri Shortcuts, а також функція Screen Time.

Apple провела свою конференцію для розробників WWDC 2018, на якій сконцентрувалася на програмних продуктах. Компанія показала нову настільну ОС  macOS Mojave, а також розповіла, які зміни готує у своїй новій мобільній платформі iOS 12. Серед них – збільшення продуктивності, поглиблена інтеграція доповненої реальності, нові засоби спілкування Memoji і Group FaceTime, опції Siri Shortcuts, а також функція Screen Time.ios 12

У роботі над iOS 12 в Apple зосередилися на продуктивності. Компанія каже, що загальна швидкість і відгук системи в повсякденних завданнях значно поліпшилися. Камера, наприклад, почала запускатися на 70% швидше, клавіатура з’являється на екрані на 50% швидше, ОС жвавіше реагує на введення тексту, а програми запускаються до двох разів швидше. Більшість вимірів проводилися на iPhone 6 Plus, але Apple обіцяє, що приріст відчують всі користувачі iOS 12, разом з iPhone 5s, випущеним у 2013 році.

Платформа доповненої реальності Apple отримала другу версію ARKit 2. З нею розробники можуть створювати єдиний простір доповненої реальності і постійні об’єкти з прив’язкою до конкретних місць. Це дозволяє спільно грати або працювати над проектами. Постійні об’єкти змінюють принципи взаємодії з AR-додатками: користувачі зможуть залишати віртуальні об’єкти в реальному світі, а потім повертатися до них. Так, можна буде залишити на столі наполовину зібрану головоломку, а потім повернутися до неї, і всі віртуальні деталі залишаться на колишніх місцях. У ARKit 2 також поліпшили розпізнавання зображень, що дозволяє залучати елементи реальних об’єктів до доповненої реальності. В iOS 12 також з’явився додаток Measure, з яким можна вимірювати розміри реальних об’єктів. Утиліта обраховує довжину діагоналі, площу, робить скриншоти з нанесеними вимірами.

В iOS 12 втілили наявну в Samsung Galaxy S9 опцію AR Emoji, яка називається Memoji. Вона пропонує створити власний аватар.

Голосовий помічник Siri може працювати в будь-якому додатку, а Siri Shortcuts можуть підказувати дії в потрібні моменти. Користувачі можуть налаштовувати Shortcuts, створюючи прості голосові команди для конкретних завдань, або завантажити новий додаток Shortcuts, щоб налаштовувати серії дій у різних додатках і виконувати їх одним дотиком або голосовою командою.

Нові режими «Не турбувати» автоматично відключаються в заданий момент, у вибраному місці або при певній дії, а функція «Не турбувати вночі» допомагає краще висипатися, зменшуючи яскравість дисплея і приховуючи всі повідомлення на заблокованому екрані до ранку. Щоб смартфон не відволікав від справ, в iOS 12 можна ввімкнути беззвучний режим доставки повідомлень або повністю їх вимкнути. Схожі повідомлення тепер об’єднуються в групи, що спрощує перегляд і керування ними.

Функція Screen Time відображає інформацію про тривалість роботи з додатками і сайтами, як у нещодавно презентованому Android 9. Присутні щоденні і щотижневі звіти про діяльність, зокрема, загальний час у програмах, використання програм за категоріями, кількість отриманих повідомлень, частота ввімкнення пристрою. Через «Сімейний доступ» в iCloud батьки можуть дивитися статистику використання пристроїв дітьми і обмежувати час роботи зі смартфоном.

В iOS 12 також з’явилися додаткові функції:

  • нова вкладка «Для Вас» у додатку «Фото», де зібрані найкращі моменти з альбомів;
  • покращена функція захисту Intelligent Tracking Prevention в Safari;
  • покращений пошук і робота з книгами і аудіокнигами в Apple Books;
  • покращений інтерфейс Apple News;
  • підтримка сторонніх додатків у CarPlay.

Попередня версія iOS 12 для розробників вже доступна, а іншим користувачам вона повинна стати доступною наприкінці місяця. Фінальна версія з’явиться восени.