Неділя, 21 Квітня, 2024

Apple каже, що 8 ГБ дорівнює 16 ГБ, але це маркетингова локшина, показує практика

Apple випустила нещодавно нове покоління ноутбуків MacBook M3 і опинилася у скрутному становищі. Компанія запустила дорогі ноутбуки Pro M3 з цінником від $1600, але при цьому встановлює в них 8 ГБ оперативної пам’яті – стільки ж мають Windows-ноутбуки ціною $250. Навіть попереднє покоління Macbook M2 пропонує 16 ГБ «оперативки» на кілька сотень доларів дешевше, ніж коштує новий Macbook Pro M3.

Віце-президент Apple із світового маркетингу продукції Боб Борчерс виправдовує цей провал «яблучною» математикою, заявляючи, що 8 ГБ дорівнює 16 ГБ і згадуючи міфічну «яблучну» оптимізацію. Однак численні тестування показують, що Macbook з 8 ГБ гальмують, і їх варто уникати, адже в 2023 році 8 ГБ оперативної пам’яті замало.

Віце-президент Apple із світового маркетингу продукції Боб Борчерс у новому інтерв’ю розповів, що ноутбуки Apple використовують оперативну пам’ять надзвичайно ефективно, і вони використовують стиснення пам’яті, а також мають уніфіковану архітектуру пам’яті.

«Насправді 8 ГБ на M3 MacBook Pro, ймовірно, аналогічні 16 ГБ на інших системах, — продовжив він. – Ми просто можемо використовувати її набагато ефективніше».

Тести блогерів доводять, що ця маркетингова математика Apple є маркетингом. 8 ГБ оперативної пам’яті на Macbook дозволяють йому працювати на рівні з Windows-ноутбуком із 8 ГБ оперативної пам’яті. Такий тест провела команда каналу Max Tech кілька років назад, порівнявши LG Gram 14 з M1 MacBook Air 2020. Цей макбук має процесор M1, а тому у нього така ж уніфікована оперативна пам’ять, як у новіших M2 та M3. До речі, у підсумку відео, знятого в 2020 році, ведучий каже, що краще брати моделі з 16 ГБ.

Зі своєї сторони, Борчерс радить не дивитися на спецфікації, а дослухатися довірених людей. «Це місце, де я вважаю, що люди повинні бачити далі специфікацій, і насправді виходити за межі можливостей, і слухати таких довірених людей, як ви, які дійсно використовували системи, – сказав він. – Людям потрібно виходити за межі специфікацій і справді піти й зрозуміти, як ця технологія використовується. Це справжній тест».

Числені блогери провели справжні тести швидкодії усіх поколінь Macbook M, довівши, що 8 ГБ оперативної пам’яті – замало, навіть враховуючи можливу оптимізацію Apple. Програмна оптимізація не допоможе, коли оперативної пам’яті фізично не вистачає.

Наприклад, ось тести блогера з каналу Created Tech для Macbook Pro M3 з 8, 16 та 24 ГБ оперативної пам’яті. Результати наочні: чим більше «оперативнки», тим швидше працює ноутбук.

Висновок, який роблять блогери: не розглядати Macbook Pro M3 з 8 ГБ оперативної пам’яті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися