Понеділок, 24 Червня, 2024

Apple має заплатити більше $500 млн за порушення патентів

Окружний суддя Вільям Конлі визнав, що Apple без дозволу використовувала чужі розробки. Такий вердикт він виніс, повторно розглянувши позов, поданий фондом Alumni Research Foundation Вісконсинського університету ще в 2014 році.

Суть справи полягає в тому, що при створенні власних процесорів A7, A8 і A8X компанія Apple використовувала захищену патентом технологію для підвищення швидкості, ефективності і продуктивності своїх пристроїв. Ці чіпи почали застосовувати в гаджетах починаючи з iPhone 5S, iPad Air, iPad mini 2, які вийходили після 2013 року.

Apple

Спочатку справу було розглянуто ще в 2015 році, коли Apple повинна була заплатити 234 млн доларів. Розгляд затяглася ще на два роки, у результаті суддя додав до початкової суми ще 272 млн доларів, зазначивши, що компанія продовжувала незаконно використовувати технологію до кінця 2016 року, поки не закінчився термін дії зареєстрованого патенту.

Загальна сума становить 506 млн доларів. У 2015 році Вісконсінський університет подав схожий позов про порушення авторських прав, які були зроблені при розробці процесорів А9 і А9Х, але рішення по цій справі ще не винесено.

У цей же час з січня 2017 року Apple подала позов на Qualcomm. Виробник iPhone звинуватив Qualcomm в завищених роялті, які доводиться платити компанії при випуску смартфонів. Партнери і гравці ринку звинувачують Qualcomm в тому, що вона отримала занадто багато патентів, за використання яких вимагає гроші з виробників смартфонів. Зокрема, випуск кожного iPhone приносив компанії близько $10. У відповідь Qualcomm заявила, що Apple і її постачальники не платять обумовлені контрактами роялті.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися