Технологія Flash гарантовано перестане існувати у 2020 році

Технологія Adobe Flash багато в чому визначила обличчя сучасного інтернету, створивши нові цілі класи контенту

Технологію інтерактивних елементів Flash від компанії Adobe все ж «вб’ють». Це роблять вже майже останні десять років, але ще не знайшлося повноцінної її заміни. Однак Flash точно перестане існувати після 2020 року – так сказала сама Adobe.

Flash

Технологія Adobe Flash багато в чому визначила обличчя сучасного інтернету, створивши нові цілі класи контенту. Без неї, наприклад, не з’явилися популярні браузерні ігри, був би неможливим YouTube і всі інтернет-відео. Веб-сайти автодилерів, музичні плеєри, потокове відео, веб-додатки – флеш навіть сьогодні залишається досить популярним. Без цього плагіна, наприклад, не прочитати черговий цікавий випуск «Діалогу» – елекронного журналу про зв’язок, який доступний на Tech Today в розділі «Спецпроекти».

У 2020 році Adobe припинить розробку та розповсюдження Flash. Компанія намагається позбутися цієї технології вже кілька років через критику. Сама Adobe ввела перші обмеження у вересні 2016 року – тоді компанія прибрала посилання на пряме скачування цього плагіна зі свого сайту. В 2015 році компанія закликала веб-розробників відмовлятися від використання її рішення і переходити на альтернативи.

Альтернативами Flash виступають такі технології як HTML5, WebGL, та WebAssembly.

Вже зараз ряд активістів працює над тим, щоб зберегти контент, що вимагає для перегляду використання більше не підтримуваних технологій. Один з таких проектів — oldweb.today, який зайнятий пошуком і збереженням флеш-документів. На сайті ресурсу працює інтерфейс, що дозволяє переглядати файли застарілих форматів за допомогою сучасних браузерів. Інший проект — webrecorder.io, він дозволяє зберігати «цифрові відбитки» сайту, обраного користувачем.