Китайців змушують встановити шпигунський додаток, інакше посадять

Додаток називається Jinwang. Він в фоновому режимі відстежує файли, електронні книги, фотографії, відео

Жителі Синьцзян-Уйгурського автономного району Китаю зобов’язані встановити собі на телефони спеціальний додаток. Ця програма буде стежити за користувачами та їхніми діями на телефонів. В разі відмови від установки чи видалення цього додатку, їх чекає тюремне ув’язнення на 10 днів.

Додаток називається Jinwang. Він в фоновому режимі відстежує файли, електронні книги, фотографії, відео. Влада каже, що так можна буде визначити файли з ознаками тероризму. Коли додаток помітить такі документи, він сповістить користувача, що їх треба негайно видалити.

Програма Jinwang також отримує доступ до даних чат-додатка WeChat, до профілю користувача в найбільшій китайській соцмережі Weibo, до SMS-листування і навіть до логінів і паролів Wi-Fi, номери IMEI тощо. Ці дані відправляються на державні сервери.

Регіон, в якому китайська влада проводить такий експеримент, є одним з найскладніших з точки зору геополітики. Там сильні сепаратистські настрої, оскільки на цій території скупчені майже всі китайські мусульмани. Переважно це уйгури – тюркська етнічна група, яка в Синцзяні нараховує вісім мільйонів жителів.

Новий додаток вже не перша спроба взяти комунікації регіону під повний контроль. Минулого року жителі району, які скористалися зарубіжними комунікаційними сервісами, такими як WhatsApp, залишилися без послуг зв’язку

У березні працівники бюджетної сфери регіону також підписали документ щодо терористичного медіаконтенту та права поліції влаштовувати раптові перевірки.