Apple можуть змусити ввімкнути FM-радіо в iPhone

Попри те, що iPhone може слухати ефірне FM-радіо без використання інтернету, користувачам ця функція недоступна

Попри те, що iPhone може слухати ефірне FM-радіо без використання інтернету, користувачам ця функція недоступна. Однак це може змінитися завдяки ініціативі від мексиканської влади. У цій країні затвердили нові правила, які вимагають від виробників смартфонів додавати у свої вироби підтримку FM-модулів.

FM

Вимога законодавців пояснюється любов’ю мексиканців до радіо – у країні працює понад 1300 FM-станцій. В Україні, наприклад, працює лише близько 100 радіостанцій. Мексиканські користувачі інтернету також слухають радіо в мережі в середньому по 2 години 50 хвилин на день.

У кінці квітня Мексиканський федеральний інститут електрозв’язку затвердив нові правила, які вимагають від виробників мобільних пристроїв додавати у свої вироби підтримку технологічних рішень, які дають їхнім власникам можливість приймати на цих пристроях програми FM-радіо.

Даний крок став наслідком тиску з боку Національної палати з регулювання теле- і радіогалузі (CIRT) і зробив Мексику першою країною у світі, яка затвердила таку норму на законодавчому рівні.

У CIRT відзначають, що більшість смартфонів випускається з уже інтегрованим FM-приймачем. Однак для того, щоб дати користувачам можливість слухати радіо на своїх пристроях, виробники повинні активувати ці приймачі.

У CIRT вказали на те, що в разі стихійних лих і техногенних катастроф мобільні мережі можуть припинити свою роботу. У таких випадках наявність у смартфоні прийому FM-сигналу дозволить урядовим службам продовжувати інформувати користувачів про те, що відбувається.

Спроби активувати в iPhone модуль FM-радіо можуть вийти за межі Мексики. У лютому поточного року голова Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC) Еджіт Паї виступив на підтримку ідеї активувати в смартфонах FM-модулі, програмно відключені виробниками. Паї послався на статистику, яка свідчить, що тільки на 44% найпопулярніших моделей смартфонів у США активований FM-модуль. Переважна більшість (94%) з тих, що не включили приймач, – це iPhone.

Цікаво, що у Норвегії з 11 січня 2017 року почали вимикати FM-радіостанції. Країна переходить на цифрове радіо стандарту DAB, відмовляючись від аналогового сигналу. Таке рішення норвезька влада прийняла ще у 2015 році. Національні FM-станції у Норвегії припинять роботу до кінця року, а регіональні – за кілька років.