Як скористатися вбудованою у Windows 10 системою резервування файлів

За замовчуванням «Історія файлів» вимкнена.

Серед ІТ-шників популярна байка, що люди діляться на два типи: хто ще не робить бекапи і хто вже робить бекапи. Навіть якщо ви далекі від комп’ютерів, ви також можете стикнутися з раптовою втратою важливих документів. Підготуватися до такої події досить просто, адже Windows 10 пропонує вбудований в ОС інструмент для створення резервних копій.

Починаючи з Windows XP SP2 доступна служба створення тіньових копій даних – VSS (Volume Shadow Service). У Windows 10 її перейменували на «Історію файлів», але суть не змінилася – вона дозволяє автоматично створювати резервні копії вибраних директорій на зовнішніх дисках.

За замовчуванням «Історія файлів» вимкнена. Щоб її включити, відкрийте меню «Пуск», перейдіть у розділ «Установки» та зайдіть в «Оновлення та безпека». Далі відкрийте пункт «Служба архівації», в якому натисніть кнопку «Додавання диска». Вкажіть зовнішній накопичувач, на якому ОС має зберігати резервні копії. Натисніть кнопку «Зберегти зараз», щоб запустити роботу служби резервних копій.

Windows буде синхронізувати файлову систему з вибраним сховищем кожного разу, як воно буде підключено до комп’ютера. Можна налаштувати параметри архівації: вибрати інтервал збереження копій, тривалість зберігання і конкретні директорії для резервування. За замовчуванням встановлено резервне копіювання файлів щогодини. Мінімальний час, який можливо встановити, – 10 хвилин, максимальний – щодня. Також можна встановити тривалість зберігання копій: від одного місяця до моменту, поки не знадобиться вільний простір. В останньому випадку старі резервні копії будуть видалятися автоматично для звільнення місця під нові.

Щоб відновити файл з бекапу, перейдіть у «Панель управління» до меню «Історія файлів». Виберіть «Відновлення особистих файлів», перейдіть у потрібну папку і знайдіть файл або директорію для відновлення, після чого натисніть зелену кнопку. Вкажіть шлях, по якому ви хочете зберегти відновлені дані.