Серед ІТ-шників популярна байка, що люди діляться на два типи: хто ще не робить бекапи і хто вже робить бекапи. Навіть якщо ви далекі від комп’ютерів, ви також можете стикнутися з раптовою втратою важливих документів. Підготуватися до такої події досить просто, адже Windows 10 пропонує вбудований в ОС інструмент для створення резервних копій.

Починаючи з Windows XP SP2 доступна служба створення тіньових копій даних – VSS (Volume Shadow Service). У Windows 10 її перейменували на «Історію файлів», але суть не змінилася – вона дозволяє автоматично створювати резервні копії вибраних директорій на зовнішніх дисках.

За замовчуванням «Історія файлів» вимкнена. Щоб її включити, відкрийте меню «Пуск», перейдіть у розділ «Установки» та зайдіть в «Оновлення та безпека». Далі відкрийте пункт «Служба архівації», в якому натисніть кнопку «Додавання диска». Вкажіть зовнішній накопичувач, на якому ОС має зберігати резервні копії. Натисніть кнопку «Зберегти зараз», щоб запустити роботу служби резервних копій.

Windows буде синхронізувати файлову систему з вибраним сховищем кожного разу, як воно буде підключено до комп’ютера. Можна налаштувати параметри архівації: вибрати інтервал збереження копій, тривалість зберігання і конкретні директорії для резервування. За замовчуванням встановлено резервне копіювання файлів щогодини. Мінімальний час, який можливо встановити, – 10 хвилин, максимальний – щодня. Також можна встановити тривалість зберігання копій: від одного місяця до моменту, поки не знадобиться вільний простір. В останньому випадку старі резервні копії будуть видалятися автоматично для звільнення місця під нові.

Щоб відновити файл з бекапу, перейдіть у «Панель управління» до меню «Історія файлів». Виберіть «Відновлення особистих файлів», перейдіть у потрібну папку і знайдіть файл або директорію для відновлення, після чого натисніть зелену кнопку. Вкажіть шлях, по якому ви хочете зберегти відновлені дані.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Будь ласка введіть ваше ім'я