Неділя, 3 Грудня, 2023

Apple не згодна зі звинуваченням в таємній рекламі

Apple спростовує публікацію Forbes про те, що Apple таємно купує рекламу для додатків на основі підписки, щоб отримувати більше комісійних. Apple заявила, що це невірна характеристика подій, і розробники повністю обізнані про рекламу, яку вона запускає від їх імені.

У публікації Forbes стверджувалося, що компанія таємно або тихо розміщує рекламу додатків на основі підписки без їх згоди. Так вона залучає нових клієнтів, що дозволяє їй заробляти більше на комісії за підписку та покупки в додатках. Така реклама, розповідається у статті, могла негативно позначитися на розробниках додатків, оскільки вони вимушені зі свого боку витрачати додаткові кошти на власну рекламу, а також змушені платити комісію, оскільки юзери стають їхніми клієнтами через AppStore, а не напряму.

Apple уточнила, що вона розміщує рекламу для просування продуктів уже приблизно п’ять років. Ці оголошення чітко позначені як з App Store – у статті стверджувалося, що оголошення не мають такого позначення.

У своєму коментарі Apple зазначила, що це нічим не відрізняється від роздрібних торговців, які рекламують товари, що продають. Це є дуже стандартною бізнес-моделлю. Apple надає звичайні юридичні права на рекламу таким чином в угодах, які вона укладає з розробниками.

Apple заявляє, що твердження про те, що вона “таємно” або “непомітно” купує рекламу для розробників без їх відома або згоди, є явною невірною характеристикою. Навпаки, компанія стверджує, що регулярно веде бесіди з розробниками про розміщувану рекламу, і багато розробників висловлюють свою вдячність за цю підтримку.

У Apple кажуть, що компанія прагне надати розробникам ресурси, необхідні їм для досягнення успіху в App Store. Ці ресурси включають компілятори, засоби тестування та налагодження, технічну підтримку, пакети SDK, бібліотеки, API та багато іншого, але вони також включають рекламу як всередині, так і за межами магазину додатків.

Реклама Apple для додатків розробників, наприклад, по електронній пошті, онлайн-рекламі і в соціальних мережах, досягла понад 70 мільярдів показів в 2020 році. Компанія також представила понад 130 000 додатків в App Store і на різних каналах Apple і в даний час витрачає кошти на підтримку більше 100 додатків на таких платформах, як Google, YouTube, Snapchat, Twitter і TikTok.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися