Понеділок, 27 Травня, 2024

Apple приховано рекламувала у Google додатки, щоб отримувати дохід

Apple таємно купує рекламу Google для дорогих додатків, щоб отримати потенційно мільйони доларів доходу від підписки. Apple розміщує рекламу без згоди розробників додатків, і Google не буде видаляти її. Про це повідомило видання Forbes з посиланням на розробників таких програм.

Список постраждалих компаній включає великі бренди, такі як додатки для знайомств (Tinder, Plenty of Fish і Bumble), медіагігант HBO, додаток освіти та навчання мов Babbel.

В оголошеннях не розкривається, що вони від Apple, і для більшості звичайних користувачів вони виглядають як реклама від самих брендів. Однак є аналогічні посилання з майже ідентичними параметрами для відстеження, що вказують на те, що одне агентство, швидше за все, розміщує їх усі.

“Apple намагається максимізувати гроші, які вони заробляють, здійснюючи покупки в додатках, які люди купують через Apple Store, – розовідає джерело. – Apple з’ясувала, що вони можуть заробити більше грошей на цих розробниках, якщо вони будуть підштовхувати людей до магазину додатків для покупок там, а не в веб”.

Додатки для iPhone, які пропонують підписки на послуги, можуть надсилати платежі через Apple або можуть стягувати плату з клієнтів на власних веб-сайтах. Якщо додатки виберуть шлях за замовчуванням і стягуватимуть плату з клієнтів на платформі Apple, остання отримає комісію за перший рік у 30% і у 15% кожен наступний рік. Однак, якщо такі компанії, як Amazon або HBO, продають послугу на своїх власних веб-сайтах, вони можуть обійти комісію Apple і отримати весь дохід.

Очевидне питання, звичайно, полягає в наступному: чи реклама Apple бізнесу не є гарною річчю? Компанія платить, щоб знайти більше клієнтів для додатка.

Можливо, дивно, але, на думку багатьох великих мобільних брендів, відповідь – ні.

“Це шкодить бізнесу розробників, – сказав один з них. – Ви будуєте своє зростання на основі того, що, на вашу думку, приносить клієнт, і якщо клієнт приносить на 30% менше, ваша маржа зникла”.

Деякі підписки коштують сотні доларів на рік. Витрати Apple на показ реклами можуть становити 5-10 доларів за кожну успішну реєстрацію, а дохід може легко скласти 50 доларів і більше.

“Клієнт не знає, – каже джерело. – Користувач не знає, що 54 долари дістануться Apple, а не розробнику”.

Є й додаткові витрати, крім доларів. Коли люди купують доступ до сервісу через підписку в додатку iOS, вони, по суті, є клієнтами Apple. З міркувань конфіденційності Apple не надає багато інформації про них додаткам або компаніям.

“Коли ви купуєте у розробника, вони мають відносини з вами, – каже один з розробників. – Коли ви купуєте від Apple: вибачте, ви клієнт Apple, а не наш, і якщо у вас виникли проблеми з підпискою … ми дійсно не можемо їм допомогти”.

Тому, якщо Apple купує рекламу для HBO Max, щоб змусити клієнтів HBO купувати послугу в додатку, це означає, що HBO доведеться витратити більше, ніж Apple, щоб зайняти перше місце і отримати високу видимість. Це збільшує витрати на залучення клієнтів: серйозна проблема для швидкозростаючих компаній, які покладаються на складні маркетингові моделі.

Не всі маркетологи згодні з тим, що це проблема. На їхню думку багато брендів, які зіткнулися з цією проблемою, агресивно намагалися обійти політику App Store щодо монетизації і що якщо вони не хочуть грати за правилами, вони можуть покинути Appstore і займатися своїм бізнесом в іншому місці.

Однак це джерело погодилося з тим, що розміщення реклами продуктів інших компаній і використання їх торгових марок було трохи підступним.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися