Середа, 17 Квітня, 2024

Apple пропонує замінити клавіатуру в MacBook на сенсорний екран

Попри невдалу історію клавіатур (Touchbar, клавіатури-метелика), Apple продовжує шукати способи перевинайти клавіатуру в ноутбуці. Новий патент компанії пропонує замінити фізичні кнопки на один великий сенсорний екран.

Нещодавно виданий патент «Безклавішна клавіатура з датчиком сили та тактильним зворотним зв’язком» був поданий до Бюро патентів і торгових марок США у 2017 році. Він фактично описує заміну фізичних клавіш клавіатури скляним дисплеєм, оснащеним кількома системами сенсорного керування.

Apple стверджує, що традиційній клавіатурі з фізичними кнопками «не вистачає гнучкості для розміщення широких функцій, пропонованих новішими пристроями, операційними системами та програмним забезпеченням», і вони «нездатні адаптуватися до різних потреб і вподобань користувачів».

Пропозиція Apple складається з верхнього скляного шару, який включає дві системи визначення сили для різних областей введення, а також систему визначення дотику для визначення розташування пальців користувача. Тактильний зворотний зв’язок забезпечується одним або декількома приводами, щоб забезпечити відповідь на кожне натискання віртуальної клавіші.

Безклавішна клавіатура змінюється залежно від потреб користувача. Це може включати показ області трекпада в центрі клавіатури та зміну макета на такий, який є більш ергономічним для позиціонування руки користувача.

Як побічний продукт, використання програмно визначеної розкладки клавіатури відкриває можливість спрощення локалізації апаратного забезпечення Apple, оскільки ту саму клавіатуру можна використовувати для будь-якої мови. Гнучкість також може дозволити унікальні введення для певних програм, які не пов’язані з клавіатурою, наприклад повзунки чи інші типи елементів керування.

Apple уже багато років шукає альтернативу для звичайної клавіатури і компанія вже пробувала частково замінити фізичні клавіші сенсорним екраном, випустивши Macbook з клавіатурою Touch Bar. Користувачі дуже негативно сприйняли відсутність фізичних кнопок. Але Apple також нехтувала нею – нові версії MacOS не приносили нових можливостей для Touch Bar. Уже за кілька років компанія повернула нормальні клавіші, відмовившись від сенсорного екрану.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися