Неділя, 3 Березня, 2024

Apple та Amazon вирішили поборотися за Бонда

У 2015-му у студії Sony закінчилися права на прокат фільмів про агента 007, і у боротьбі за франшизу про Джеймса Бонда намітився несподіваний поворот. Технічний і торговий гіганти – Apple та Amazon – вступили в гонку за права на агента 007. Компанії планують заплатити за Бонда не менше, ніж голлівудські корпорації, адже успіх на аукціоні може означати не тільки прокат, але й ліцензійні права.

Apple и Amazon

Згідно з іншими джерелами, крім Apple та Amazon до процесу можуть підключитися китайські компанії, у яких є інтерес не тільки у виробництві кіно, але й у створенні різноманітної ліцензійної продукції за мотивами бондіани. За приблизними оцінками, зараз вартість франшизи коливається між двома і п’ятьма мільярдами доларів.

Компанія Amazon уже довгий час активно задіяна в кіноіндустрії. Не так давно вона придбала права на прокат нового фільму Вуді Аллена «Колесо чудес» і взяла участь у фінансуванні екранізації роману Донни Тартт «Щиголь» разом з Warner Bros. Apple поки не поспішає розкривати свої плани щодо захоплення Голлівуду.

Технологічні гіганти все активніше починають займатися виробництвом власного контенту. Apple виділить $1 млрд на виробництво власного телеконтенту у 2018 році. Apple вже має певний досвід у цій сфері: під його маркою вийшло кілька телешоу – наприклад, реаліті «Планета додатків» (Planet of the Apps), присвячене розробникам мобільних додатків.

До речі, враховуючи, що Netflix у 2017 році планує витратити на виробництво контенту близько $6 млрд, Amazon – близько $4,5 млрд, а HBO – $2 млрд, сума, що виділяється Apple на виробництво контенту, не така велика.

Найпопулярніша соціальна мережа Facebook також веде переговори з низкою голлівудських студій та акторських агентств щодо створення власного оригінального контенту. На переговорах був озвучений передбачуваний бюджет, і він досить серйозний – на рівні флагманів сегмента. Facebook готовий виділяти по три мільйони доларів на епізод. Плюс компанія проявляє інтерес до розважально-інформаційних короткометражок тривалістю не більше десяти хвилин, які можна було б вбудовувати у стрічки юзерів. Бюджет – до двадцяти тисяч доларів на епізод.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися